Flautoškola 3.
 

Závěrečný díl oblíbené učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu. Přímo navazuje na Flautoškolu 2 a stejně jako předchozí díly má podobu žákovského sešitu s bohatými ilustracemi. Učebnice je určena zejména pro individuální výuku s učitelem v počátečních ročnících ZUŠ. Autor: Jan a Eva Klapilovi. Kniha A4, 80 stran.

Flautoškola 3 může sloužit též jako sborník přednesových skladeb z období středověku, renesance a baroka pro sopránovou, resp. tenorovou zobcovou flétnu, v tónovém rozsahu c1–d3 (s výjimkou tónu cis3). Malí hráči jistě ocení také známé melodie z dětských filmů a večerníčků nebo deset velmi originálních soudobých skladeb, jimiž do svazku přispěl vynikající anglický hráč a skladatel Alan Davis. 
Řada skladeb má praktickou podobu dua, některé lze hrát též ve větším ansámblu zobcových fléten. Oproti předchozím svazkům je Flautoškola 3 obohacena o dva samostatné sešity s doprovody pro klavír (cembalo) a pro kytaru. Tyto sešity jsou momentálně v přípravě a jejich vydání je plánováno na závěr roku.
Flautoškola 3 přináší také základní informace o čtyřech nejznámějších barokních skladatelích a o použitých hudebních formách.

299 Kč Na skladě
     Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD