Knihy o hudbě

Dodací doba je u knih na skladě 2-5 dnů, u knih na objednávku 10 dní.

  S kytarou na zádech (Michal Jupp Konečný) +CD
 

Kniha S kytarou na zádech od Michala Juppa Konečného je výpravnou publikací, která vypráví historii festivalu Porta. Jednotlivé ročníky jsou zde podrobně zmapovány včetně zajímavostí, mnoha fotek a událostí. Kniha obsahuje také portréty kapel ze Západočeského kraje, kde Porta měla největší muzikantskou základnu. Navíc zde najdete přiložené CD s 25 nahrávkami západočeských skupin: Roháči, Cop, Slepá kolej, Navzájem, Forehand, Potíže, Neboysa, Trepka, Carrabina, EFS, Nová tvář, Grasscoctail, Krůpěj  a dalšími. Kniha A4, vázaná, 196 stran.

399 Kč Na skladě
     
  Průlety folkovou pamětí (Michal Jupp Konečný)
 

Vzpomínková kniha pořadatele Porty a vydavatele časopisu Folk a country, Michala Juppa Konečného. Mnoho vzpomínek a událostí kolem pořádání Porty a dalších folkových festivalů jako Slunovrat ve Svojšicích nebo koncerty na Petynce. Obsahuje také hodně černobílých fotografií. Kniha A5, vázaná, 302 stran.

349 Kč Na skladě
     
  Jak se dělá bluegrass (Petr Brandejs)
 

Kniha Jak se dělá bluegrass je nová příručka pro všechny muzikanty v žánru bluegrass. Známý banjista a autor škol hry na banjo Petr Brandejs do knihy sepsal velice poutavě a s humorem mnoho rad, postřehů, zkušeností a zajímavostí pro zájemce o vkročení do bluegrassu, ale i již hrající muzikanty. Kniha Jak se dělá bluegrass obsahuje např.: jak založit bluegrassovou kapelu, jakou úlohu mají jednotlivé nástroje, jak vystupovat na pódiu, jak to funguje v nahrávacím studiu, jak shánět koncerty pro kapelu, jak řešit problémy v kapele atd. Pro podrobnosti rozklikněte název. Kniha A5, 116 stran.

289 Kč Na skladě
     
  Zakládáme kapelu
 

Nová kniha Zakládáme kapelu od Martina Adamuse, autora oblíbené Školy hry na baskytaru. Rádce pro všechny muzikanty: proč mít svoji kapelu, vybavení zkušebny, rozmístění nástrojů a hudebníků ve zkušebně, jak má kapela zkoušet, jak se rozehrát a cvičit, mezilidské vztahy v kapele, úloha kapelníka, skládáme píseň, forma písně, aranžmá skladeb, jak zkoušet novou písničku, jak se připravit na koncert, jak se připravit do nahrávacího studia, jak se vypořádat s trémou, jak má vypadat smlouva o vystoupení, umělecké agentury atd. Kniha A4, 92 stran.

299 Kč Na skladě
     
  Pavel Žalman Lohonka: Sedmdesát jar, písniček a povídání
 

Nová kniha Žalman Lohonka: Sedmdesát jar, písniček a povídání. Písničkář Žalman Lohonka věnoval tuhle knížku sobě k sedmdesátým narozeninám a svým fanouškům ku potěše. Z téměř pěti set textů, které napsal během osmačtyřiceti let, kdy se profesionálně věnuje muzice, vybral Žalman sedmdesát, jež jsou mu nejbližší. A doplnil je sedmdesáti kratšími či delšími vyprávěními, které mu do pera diktovala intuice a životní zkušenost moudrého a vyrovnaného člověka. Kniha A5, 184 stran.

259 Kč Na skladě
     
  Jaroslav Samson Lenk: My tři a já
 

Poslední část trilogie, jejíž jednotlivé díly se jmenují pokaždé stejně, jen jména autorů se mění. Písničkáři Vlasta Redl a Slávek Janoušek už své části vydali a teď je na řadě jejich souputník Jaroslav Samson Lenk. Stejně jako Redl s Janouškem i on knihu pojal jako „cestopis po zemích a místech svého života, po vlastním osudu a jistém nerozborném přátelství“, ale jeho vyprávění zdaleka není pouhým doplněním toho, co zbylí dva kamarádi nestačili napsat. Samsonova upřímnost a syrovost, s níž líčí zážitky, které nasbíral na cestách po Čechách i po cizích zemích, vás odzbrojí. Ve své knize stejně jako ve svých písničkách vidí věci takové, jaké jsou, a nešetří sebe ani své přátele. A hojně využívá daru s nadhledem vystihnout svět, ve kterém všichni žijeme a který bývá někdy záludný a jindy nesmírně krásný. Vázaná kniha, 160 stran, barevné fotky. (běžná cena 299Kč)

249 Kč Na skladě
     
  Sto slavných děl klasické hudby
 

Svět klasické hudby nabízí nepřeberné množství krásných symfonií, koncertů, komorních či klavírních skladeb, vokálních či duchovních děl nebo písní, oper a baletů. Ale jak se v tom všem orientovat? Čím začít? Co stojí za poslech? Ve kterém filmu jsme některou skladbu mohli slyšet? Kniha seznamuje se stovkou vybraných slavných děl všech žánrů od padesáti nejslavnějších světových i českých skladatelů, a to populární formou, stručně, poutavě, bez notových příkladů, jen s minimem odborných termínů. Je určena laickým zájemcům o klasiku, začátečníkům i pokročilým, návštěvníkům koncertů či operních divadel i studentům. Od Bacha, Vivaldiho a Händela přes Mozarta, Beethovena, Verdiho, Wagnera, Smetanu, Čajkovského či Dvořáka až po Pucciniho, Strausse, Šostakoviče a Glasse. Kniha A5 vázaná, 214 stran. (běžná cena 249Kč)

229 Kč Na skladě
     
  Housle tečka Hrubý
 

Bilanční rozhovor s houslistou Janem Hrubým přináší jeho nevšední postřehy profesionálního hudebníka, vzpomínky na kolegy, přátele i události v uplynulých letech. Knihu s bohatou fotografickou přílohou a kompletní diskografií rámují zasvěcené texty publicistů Jiřího Černého a Josefa Klímy. Český rockový houslista Jan Hrubý (* 1948, Praha), od roku 1975 profesionální hudebník, známý svým účinkováním ve skupinách ETC… Vladimíra Mišíka, Framus Five Michala Prokopa, Dobrá úroda Vladimíra Merty, rovněž i svými vlastními projekty, většinou pod hlavičkou Kukulín. Je vyhledávaným koncertním i studiovým hráčem, který se podílel na vzniku i zvuku mnoha zásadních alb naší folkové i rockové historie, a natočil dvě desítky vlastních sólových projektů. Rozhovor s Janem Hrubým vedl zkušený rozhlasový publicista a redaktor Milan Tesař. Kniha A5 brožovaná, 160 stran.

239 Kč Na objednávku
     
  Michal Malátný: Chinaski poprvé
 

Chinaski jsou na české hudební scéně dvacet let a patří k nejpopulárnějším kapelám. Během dvou desetiletí existence skupina zažila zářivé i doslova tragické okamžiky. Beletristicky laděné vzpomínky frontmana Michala Malátného budou pro fanoušky i nezaujaté čtenáře překvapením. Vyprávění, které začíná v malém městě, kde se na základce sejdou dva kluci, aby založili kapelu, a končí zpytováním v dunách argentinské pouště, vás pobaví, zneklidní a možná i šokuje. Mick Jagger kdysi řekl: "Ukažte mi kluka, kterej nechtěl bejt rokenrolovou hvězdou, a já vám ukážu lháře." Jenže každá mince má dvě strany a euforická běsnění, kdy se život podobá rockovému mejdanu, zpravidla střídají chvíle, kdy "jde do tuhýho". Vyprávění Michala Malátného doprovází série profilových rozhovorů Jana Hlaváče se členy kapely a lidmi z jejího okolí. Kniha A5, 240 stran. (běžná cena 299Kč)

269 Kč Na objednávku
     
  Josef Vlček: Zub času
 

Josef „Pepa" Vlček, zvaný Zub, je znám především jako hudební publicista, rozhlasový dramaturg, specialista na hudební avantgardu. Knižní rozhovor, který vznikl díky jeho kolegovi, novináři Honzovi Dědkovi, představuje Zuba nejen v jeho profesi, ale také mimo ni. Úvahové pasáže, nevšední postřehy o hudbě, vzpomínky na Jazzovou sekci a vůbec neoficiální scénu 70. a 80. let v Československu, osobní kronika... to vše a ještě daleko víc najdete na stránkách této knihy. Kniha A5 brožovaná, 269 stran. (běžná cena 249Kč)

189 Kč Na skladě
     
  Osobnosti české hudby
 

Životopisy 52 nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů a hudebníků, přehled jejich vrcholných děl, líčení životních osudů a okolností, za kterých svá díla skládali. Obrazový doprovod knihy tvoří jejich portréty. Např. Jan Dismas Zelenka, Josef Mysliveček, Jakub Jan Ryba, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Zdeněk Fibich, Josef Suk, Ema Destinnová, Václav Talich, Bohuslav Martinů, Rafael Kubelík. Kniha brožovaná A4, 64 stran.

99 Kč Na skladě
     
  Jak nahrávat svoje skladby
 

Základy nahrávání populární formou s mnoha fotkami a nákresy. Signálový řetězec, druhy audio konektorů, jak funguje mikrofon, směrové charakteristiky, typy mikrofonů, předzesilovače, typy kompresorů a ekvalizérů a jak tyto zařízení nakupovat, rozhraní a převodníky, DAW, monitory, uspořádání studia, způsoby nahrávání, jak nahrávat zpěv, kytaru, klavír, bicí, elektrickou kytaru, basovou kytaru, základy míchání, signálové procesory, komprese zvuku v mixu, efekty, chyby při míchání, mastering, jak umísťovat skladby na web. Autoři: Leo Coulter, Richard Jones. Kniha A5, česky, 192 stran. (běžná cena 399Kč)

369 Kč Na skladě
     
  Naučte se noty snadno +CD
 

Tato kniha vás jednoduchou formou, krok za krokem, naučí číst noty. Porozumíte hudebnímu zápisu, naučíte se, jak rozeznávat a počítat různé rytmy. Na CD je 96 zvukových ukázek, ze kterých je možné si všechno potřebné odposlouchat. Publikace je vhodná zejména pro začátečníky na libovolný hudební nástroj a pro zpěváky. Budete schopni noty nejenom číst a hrát podle nich, ale případně si své hudební nápady i zapisovat. Není nutné žádné předchozí hudební vzdělání. Z obsahu: celá nota, půlová nota, čtvrťová nota, osminová nota, šestnáctiny, dvaatřicetiny, jejich kombinace, synkopa, tečkovaný rytmus, triola, shuffle, sextola, kvintola, septola, velká triola, swingové šestnáctiny, pomlky, ligatura, houslový a basový klíč, chromatika, oktávy, křížky, béčka, tóniny, takty, melodicko-rytmická cvičení, základy transponování, základy zpěvu podle not. Autoři: Ctirad Oráč, Hana Oráčová. Kniha A5, 96 stran.

499 Kč Na skladě
     
  Anglicko-český česko-anglický hudební slovník
 

Rozšířené nové vydání hudebního slovníku s 5000 hudebními hesly pro muzikanty, skladatele a pedagogy. Např. notační pojmy, pojmy z hudební teorie, hudební nástroje, muzikantské termíny atd. Autoři: Jan Spisar, Ludmila Peřinová. Vázaná kniha A6 (kapesní formát), 240 stran.

149 Kč Na skladě
     
  Jaroslav Kofroň: Učebnice harmonie
 

Stupnice, intervaly, akordy, harmonie a tónina, kvintakordy, kadence, harmonizace, obraty, sextakord, septakord, tvoření doprovodu, průtah, průchod, střídavý tón, předjímka, prodleva, ostinato, figurace, modulace, chromatika, mimotonální dominanty, alterace, atd. Kniha brožovaná A5, 178 stran (+ 114 stran pracovní sešit se cvičeními).

299 Kč Na objednávku
     
  Skladatelem a aranžérem snadno a rychle
 

Vít Fiala napsal knížku, ve které zjednodušenou formou předává hlavní rady a své zkušenosti z oblasti skládání a aranžování zejména v jazzu. Brožovaná A5, 56 stran.

59 Kč Na skladě
     
  Abeceda hudební nauky (Ivo Mertl)
 

Praktická příručka pro hudebníky vysvětluje teorii ze všech stran: čtení not, takt, tečka za notou, legato, triola, dynamika, synkopa, intervaly, obraty, stupnice, tónina, předznamenání, kvintový kruh, chromatická a celotónová stupnice, pentatoniky, tvorba akordů, alterace, funkční harmonie, melodické ozdoby, transpozice, harmonie, harmonizace melodie atd. V češtině, kniha A5 brožovaná, 124 stran, noty.

199 Kč Na skladě
     
  220 užitečných rad pro muzikanty, kteří se chystají natáčet v hudebním studiu
 

Jak se připravit na nahrávání, čeho se vyvarovat a na co dávat pozor při práci ve studiu. Výběr studia, aranžmá skladeb, příprava nástrojů, akustická a el. kytara, klávesy, bicí, basa, vokály, dotáčení dalších nástrojů a hlasů, klasická hudba, mixáž, efekty, analog versus digitál, nosiče zvuku. Autor Václav Vlachý. Brožovaná, 78 stran.

69 Kč Na skladě
     
  Akustika (Bohumil Geist)
 

Jevy a souvislosti v hudební teorii a praxi. Odborná kniha vysvětlující: kmity, rázy, vlnění, zvuk a jeho druhy, barva tónu, akustická spektra, fyziologie sluchu, akustická odrazivost a dozvuk, akustika koncertních sálů, binaurální slyšení, akustika tónových soustav (stupnic), ladění, akustika jednotlivých hudebních nástrojů a hlasu, elelktroakustika v hudbě a další. Kniha, v češtině, 180 stran.

281 Kč Na objednávku
     
  Kamelot: Návrat na místo činu
 

Téměř rozhovorová kniha se členy folkové skupiny Kamelot. Nahlédnete pod pokličku vztahů v kapele, koncertování a vývoje party muzikantů od začátků k profesionalní kapele. Fotografie, 176 stran.

149 Kč Na skladě
     
  Hudební nástroj a naše dítě
 

Jak vybrat nejvhodnější nástroj pro vaše dítě. Proč by se mělo dítě učit na hudební nástroj, Mozartův efekt, výběr hudebního nástroje, Ben-Tovim/Boydova metoda, test muzikálnosti, test připravenosti, stavba těla - mentalita - povaha pro nástroje: flétna, klarinet, saxofon, hoboj, fagot, trubka, roh, pozoun, housle, viola, violoncello, kontrabas, bicí, klavír, klasická/folková/elektrická kytara, baskytara, harfa, klávesy, atd. Koupit nebo půjčit nástroj? První hodina u učitele, jak dlouho třeba cvičit, hraní na veřejnosti, co dělat když zájem ochabne, střídání učitelů, druhý hudební nástroj, soutěže ano či ne, hra na hudební nástroj jako emoční terapie, dráha profesionálního hudebníka? a další kapitoly. Brožovaná kniha A5, 132 stran.

199 Kč Na skladě
     Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD