Dobro, steel kytara - noty, školy, DVD

Dodací doba je u titulů na skladě 2-5 dnů, u titulů na objednávku 3 týdny.

  Chords and Scales for Dobro and Lap Steel Guitar
 

Akordy a stupnice pro dobro a steel kytaru. Diagramy každé stupnice jsou ve všech polohách. Akordy: G G7 Gmaj7 G7/9 G7/9# G9 G6 G13 Gmaj7/9 Gmi Gmi7 Gsus4 G5#. Diagramy akordů jsou v tóninách G, Gis, A, Ais, B, C, Cis, D, Dis, E, F, Fis a v různých obratech. Stupnice: durová, mollová, iónská, mixolydická, dórská, aiolská, frygická, lokrická, lydická, harmonická mollová, melodická mollová, pentatonika. Arpeggia: dur, moll, mi5b, maj7, mi7, mi75b, dim. Přehled dvojzvuků: tercie, kvinty, sexty, septimy. Kniha A4, anglicky, 48 stran. (běžná cena 380Kč)

499 Kč Na objednávku
     
  Fretboard Roadmaps: Dobro +CD
 

Škola hry na dobro pro začátečníky. Obsahuje výuku pro ladění G i D. Bluesová stupnice, durová stupnice, základní akordy, dvojzvuky, spojování tónů atd. Vše na mnoha ukázkách a skladbách jako Wayfaring Stranger, Scarborough Fair. Autor: Fred Sokolow. Všechny ukázky jsou nahrané i na CD. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 56 stran. 

549 Kč Na objednávku
     
  Rob Ickes: Contemporary Dobro Artistry DVD+CD
 

Virtuoz na dobro a devítinásobný držitel ocenění "Dobro Player of the Year" (IBMA) spolu s mandolinistou Andy Leftwich (Ricky Skaggs & Kentucky Thunder, Three Ring Circle) předvedou 17 skladeb. Na bonusovém CD jsou nahrány také všechny. Angeline the Baker, Be Thou My Vision, Blackberry Blossom, I Am a Pilgrim, I'm Thinkin' Tonight of My Blue Eyes, Ireland, Love of My Heart, Jack's BBQ Blues, Lullaby of Birdland, Made in France, Monrobro, September Song, Some Other Time, Stanford and Son, Stars Fell on Alabama, The Old Rugged Cross, Wayfaring Stranger, Wheel Hoss. Bonus: rozhovor. Délka 67 minut.

750 Kč Na objednávku
     
  Stacy Phillips: Complete Dobro Player +2CD
 

Velice obsáhlá škola hry na dobro. Čtení tabulatury, pozice tónů na hmatníku, základní techniky (tlumení, hammers...), dvojzvuky, flažolety, natahování strun, cvičení, myšlení v akordech, licky, kombinace prázdných strun a vyhrávek, hra v moll, ukázky ve stylu slavných dobristů a mnoho dalšího. Mnoho ukázek a skladeb ve stylech bluegrass, blues, hawai i jazz. Obsahuje také 30 stran rozhovoru mezi: Mike Auldridge, Bob Brozman, Cindy Cashdollar, Gene Wooten, Buck Graves, Archduke, Jim Bennett, Jerry Douglas. CD obsahuje 68 tracků. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 245 stran.

999 Kč Na objednávku
     
  The Great Dobro Sessions
 

Noty ke stejnojmenné desce vydané u Sugar Hill, která získala Grammy. 20 skladeb proslulých dobristů: Jerry Douglas, Buck Graves, Mike Auldridge, Curtis Burch, Sally Van Meter, Rob Ickes, Oswald Kirby, Stacy Phillips, Tut Talyor, Gene Wooten. Noty, tabulatura, 114 stran. 

699 Kč Na objednávku
     
  Bruce Bouton: Learn To Play Pedal Steel Guitar DVD
 

Dvojnásobný držitel Country Music Award, Bruce Bouton, je slyšet na tisících country deskách, spolupracoval např. s Ricky Skaggs, Garth Brooks, Emmylou Harris, Shania Twain. Zde vám vysvětlí hru na E9 pedal steel kytaru. Uvidíte jak pracovat s pedály, správné držení bar, tajemství dobrého vybráta, použití volume pedálu, jak tvořit melodie, licky, akordové postupy, doprovázet v kapele. Anglicky, 90 minut.

850 Kč Na objednávku
     
  Pedal Steel Guitar Method +CD
 

Škola hry na pedal steel kytaru pro začátečníky. Ladění, příslušenství, akordy, stupnice, technika obou rukou, blocking, vibrato, stěžejní licky, skladby a doprovody pro vaši hru. Přiložené CD obsahuje 70 ukázek a skladeb. Autor: Johnie Helms. Noty, tabulatura, anglicky, 48 stran.

280 Kč Na objednávku
     
  Parking Lot Picker's Songbook - Dobro Edition
 

Naučte se více než 200 písní z bluegrassu, old time, country a gospelu pro dobro. Jak tradicionály, tak písně např. od Bill Monroe, The Stanley Brothers, Flatt & Scruggs, Ralph Stanley, The Osborne Brothers, Jimmy Martin, Doc Watson a dalších. Obsahuje také texty a akordové značky. Všechny audio nahrávky se pak dají stáhnout ve formátu MP3 z webu vydavatele. Kniha A4, noty, tabulatura, 304 stran.

890 Kč Na objednávku
     
  Bluegrass Jamming: A Guide For Newcomers And Closet Pickers DVD
 

Známý banjista Pete Wernick spolu se svou kapelou zasvětí nováčky na banjo, kytaru, mandolínu, basu, housle, dobro a zpěv do hraní v bluegrassové kapele. Jak nastupovat a zakončovat, jak sladit vokály, základní "etiketa jammování", číselný systém pro changes a mnoho dalšího. V každé skladbě nechají prostor i pro vás. Zajamujete si v 16 písních: Old Home Place, Footprints in the Snow, Salt Creek, Soldiers Joy, New River Train, Long Journey Home, Handsome Molly, Blue Moon of Kentucky, atd. Anglicky, booklet s texty a akordy přiložen, 105 minut.

850 Kč Na objednávku
     
  More Dobro DVD
 

Kanadský dobrista Doug Cox vysvětluje: názvy všech tónů a durových akordů na hmatníku, hra v nejčastější harmonii I-IV-V ve všech tóninách, chucking (doprovody), tipy ke zvuku a tlumení, jednoduché verze písní The Water is Wide, Worried Man Blues, St. Anne's Reel. Anglicky, 60 minut, booklet s notami a tabulaturou.

650 Kč Na objednávku
     
  Traditional Hawaiian Steel Guitar DVD
 

Šoumen a mistr dobra Bob Brozman vysvětluje tradiční techniky havajské steel kytary. Typický sound, práce s bar, ladění, stupnicové paterny, vibrato, harmonic "chimes", atd. Obsahuje rovněž dvě písně: Mai Kai Kauai a Moana Chimes Uhe. Anglicky, 85 minut, booklet.

850 Kč Na objednávku
     
  Dobro Variations: Explorations in Minor Swing and Rockabilly Styles DVD
 

Držitelka 5 Grammy, Cindy Cashdollar, vysvětluje techniky levé i pravé ruky ve stylech blues, mollové skladby a western swing. Každý kousek vám také Cindy zahraje jako doprovod, do kterého budete sólovat vy. Naučíte se Minor Swing od Django Reinhardta a improvizování v moll. Panhandle Rag v otevřeném G6 ladění. Rockabilly Blues, Faded Love. Anglicky, 90 minut, booklet s notami a tabulaturou.

850 Kč Na objednávku
     
  Škola hry na steel-kytaru a dobro +CD
 

Škola hry na steel-kytaru a dobro. Ladění, jak rozumět tabulatuře, pravá ruka, levá ruka -práce s želízkem, stupnice, akordy, sóla, střídavý palec, 6 country skladeb. Autorem je Petr Klouda. DOBRO: historie, ladění, akordy a stupnice, cvičení, sóla. Autorem je Jiří Zima. Všechny ukázky jsou i na CD. Noty, tabulatura, fotky, 69 stran.

299 Kč Na skladě
     
  Jerry Douglas: Dobro Techniques DVD
 

Špičkový dobrista vyučuje základní pozice rukou, pull-offs, hammer-ons, různé "rolls" a picking paterny. Dále šikmé pozice se slidem, banjo rolls, string pulls, atd. To vše na skladbách: Fireball Mail, Cincinnati Rag, Banks of the Ohio. JerryDouglas.com. 90 minut, anglicky, booklet s notami a tabulaturou přiložen.

850 Kč Na objednávku
     
  Backup Dobro +CD
 

Naučíte se techniky doprovodů na dobro. Stupnice a akordy na hmatníku, oktávy, durová a mollová arpeggia, použití stupnice v I-IV-V progresi, blues v G a E, mollové sedmičky, maj7. Všechny techniky jsou i na CD. O autorovi DougCox.org. Noty, tabulatura, anglicky, 47 stran. (běžná cena 490Kč)

449 Kč Na skladě
     
  Dobro Workbook (David Hamburger) +CD
 

Úvod do hry na dobro. Přiložené CD obsahuje 98 tracků. Stupnice, licky, skladby a příklady. Hammer-ons, pull-offs, slides, techniky úhozů, synkopování, rolls, dvojzvuky, hra v různých tóninách. Noty, tabulatura, anglicky, 80 stran. (běžná cena 490Kč)

440 Kč Na skladě
     
  Essential Techniques for Dobro 2DVD
 

Rob Ickes vás naučí ladění, dobrý zvuk nástroje, kvalitní pozice rukou, rolls, bar technika atd. Se zpěvákem a kytaristou Jim Hurstem uvidíte, jak doprovázet a dělat vyhrávky, tvořit sóla a doprovody. Skladby: Will the circle be unbroken, Dixie Hoedown, Ol' Dangerfield, Sailin' To Hawaii, Monrobro, Reuben, How great Thou Art a Flat Lonesome. 130 minut, anglicky. 

1 250 Kč Na objednávku
     
  The Slide Guitar Of Kelly Joe Phelps: Techniques, Arrangements and Improvisation DVD
 

Fascinujícím stylem slide kytary vás provede sám K. J. Phelps na tomto skvělém DVD. Dobro styl hry fingerpicking se střídavým basem palcem mu umožňuje neobvyklou improvizaci. Naučíte se správné používání bar, důležité tlumení strun, použití capa, fingerpicking styl a jak najít stupnice a akordy v otevřeném D ladění. Jeho vysvětlení improvizovaných sól vám pomůže vytvářet expresivní melodie a zajímavé harmonie. 80 minut, booklet s notami a tabulaturou, anglicky.

850 Kč Na objednávku
     
  Learning Bluegrass Dobro DVD
 

Cindy Cashdollar vysvětluje názorně jak hrát na dobro bluegrassové a country skladby. Zahrnuje všechny základní techniky. Anglicky, 90 minut, booklet s notami a tabulaturou.

850 Kč Na objednávku
     
  Dobro Classics Plus +CD
 

20 skladeb: Bill Cheathem, Blackberry Blossom, Bugle Call Rag, Call Of The Mountains, Daybreak In Dixie, Dear Old Dixie, Dixie Hoedown, Fireball Mail, Gold Rush, Greensleeves, Katy Hill, Pickaway, Red Haired Boy, Sally Ann, Sally Goodin, Salt Creek, Sliding Down The Road, Sometimes Alone, Southwind, Step To It. Noty, tabulatura, 48 stran. 

380 Kč Na objednávku
     

Dále si můžete objednat např:
Stacy Phillips: Dobro - A Guide To Repertoire And Technique 1. DVD 
Stacy Phillips: Dobro - A Guide To Repertoire And Technique 2. DVD 
Doug Cox: Blues Dobro +CD 
Doug Cox: Slide Guitar and Open Tunings +CD 
Mike Dowling: Bottleneck Blues and Beyond DVD 
Joe Stoebenau: Teach Yourself To Play Dobro, noty+CD 
Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD