Elektrická kytara - DVD

(rock, blues, metal, jazz, country, ...)

Novinky:

  Smokin' Joe Kubek: Smokin' Blues Guitar +DVD
 

Známý bluesový kytarista Smokin' Joe Kubek vysvětluje v knize a na přiloženém DVD: opening lick, I to IV lick, reverse rake, postupné vytahování, swingin' horns lick, funky blues, modern minor blues, hra s bottleneckem k doprovodu atd. Dále hraje a komentuje skladby nebo sóla těchto legend: T-Bone Walker, Gatemouth Brown, John Lee Hooker, Lightin' Hopkins, Elmore James, Guitar Slim, B.B.King, Albert King, Freddie King, Albert Collins, Johnny Winter, Billy Gibbons, Jimmie Vaughan, Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 108 stran, délka DVD 1 hodina a 8 minut, anglicky.

629 Kč Na objednávku
     
  How to Play Hard Rock & Heavy Metal Guitar DVD
 

DVD vydané časopisem Guitar World. Známý instruktor Andy Aledort vysvětluje pro začátečníky i pokročilé: power akordy, metalové riffy, sólové techniky ve stylu Led Zeppelin, Deep Purple, AC/DC, Van Halen, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Shadows Fall, Killswitch Engage. Anglicky, 90 minut, tisknutelné PDF noty s tabulaturou. 

479 Kč Na objednávku
     
  Škola hry na elektrickou kytaru +DVD
 

Škola hry na elektrickou kytaru pro začátečníky a mírně pokročilé. Naučíte se všechny základní techniky, které uvidíte na mnoha ukázkách i s kapelou. Vše podrobně vysvětlováno a snímáno 3 kamerami. Ovládnutí zkresleného zvuku, správná technika levé ruky, správná hra s trsátkem, jak používat nejčastější stupnice v rocku a blues, jak používat nejčastější akordy v rocku a blues, rockové riffy, tlumení strun, efektní vytahování strun, dvojzvuky, skluzy, příklepy, odtrhy, rychlé licky, běhy po jedné struně, jak sólovat po celém hmatníku, jak vypadá celá rocková píseň i se sólem, rocková balada se sólem, bluesové licky, doprovody i sólo, tři skladby si můžete zahrát s celou kapelou. V knize najdete mnoho dalších rad a tipů. Autor: Ctirad Oráč. Kniha brožovaná A4, 90 stran, noty, tabulatura. DVD délka 80 minut.

550 Kč Na skladě
     


Elektrická kytara - DVD na skladě:

Dodací doba 2-5 dní.

  How to Play Blues and Blues Rock Guitar DVD
 

Speciální instruktážní DVD časopisu Guitar World. Známý instruktor, autor 200 škol a transkripcí, a přispěvatel kytarových časopisů Andy Aledort vysvětluje bluesové doprovody, shuffle rytmus, 12ti taktovou formu, walking bass, zakončení = turnarounds, hru se slidem, sólování ve stylu BB King, T-Bone Walker, Albert King, Freddie King, Elmore James, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Jeff Beck, Duane Allman, Johnny Winter, Billy Gibbons, Stevie Ray Vaughan. Anglicky, 90 minut, tisknutelné PDF noty s tabulaturou 24 stran. 

399 Kč Na skladě
     
  Dvanáct fíglů jak vyzrát na blues DVD
 

Luboš Malý vysvětluje ve dvanácti kapitolách blues na elektrickou kytaru: legato, vibrato, vytahování strun, glissando, hra s bottleneckem, slaping, tlumení, flažolety, hra prsty nebo trsátkem, bluesová pentatonika a akordy, bluesové paterny a doprovody. Česky, délka 50 minut, přiložený booklet s ukázkami (30 stran) obsahuje pouze noty - bez tabulatury!

199 Kč Na skladě
     
  Beginning Rock Lead Guitar DVD
 

Známý instruktor Troy Stetina vysvětluje začátečníkům základy sólové hry na elektrické kytaře. Mody, tvorba tónu, arpeggia, stupnice, rockové licky, teorie a další. Noty s tabulaturou běží na obrazovce. Anglicky, 54 minut.

259 Kč Na skladě
     
  Modern Rock: Guitar Signature Licks DVD
 

Troy Stetina vás naučí 8 těžkotonážních songů: All The Small Things BLINK 182, Are You Gonna Be My Girl JET, I Believe In A Thing Called Love DARKNESS, Just Like You THREE DAYS GRACE, Keep Away GODSMACK, Know Your Enemy RAGE AGAINST THE MACHINE, Kryptonite 3 DOORS DOWN, Wish You Were Here INCUBUS. Anglicky, 74 minut, noty s tabulaturou běží dole na obrazovce. (běžná cena 450Kč)

199 Kč Na skladě
     
  50 Licks Blues Style DVD
 

Naučte se 50 licků, intros, turnarounds, stop time licks a další s použitím vytahování, pull-offs, hammer-ons, skluzů, vibráta, tlumení, slurs. Každý lick je zahrán v kontextu a pak pomalu s vysvětlením techniky. Autor Mat Gurman je proslulý session hráč, sideman např. s Backstreet Boys, Tanya Tucker. 60 minut, anglicky, booklet s notami a tabulaturou.

259 Kč Na skladě
     


Elektrická kytara - DVD na objednávku:

Dodací doba 3 týdny.

  Gus G.: Lead & Rhythm Techniques 2DVD
 

Nový kytarista Ozzy Osbourna Gus G. ukazuje jak hrát ve frygické durové stupnici, paterny, sekvence, běhy přes celý hmatník, zmenšená a chromatická arpeggia, jak oslnivě vytahovat struny, doprovody a sóla ze své kapely Firewind a mnoho dalšího. Navíc rozhovor a živé vystoupení. Anglicky, 2 hodiny, tisknutelný booklet s tabulaturami.

650 Kč Na objednávku
     
  Tony MacAlpine: Shred Guitar DVD
 

Známý rockový kytarista, který hrál sólově i po boku Steve Vaie, CAB nebo Planet X, vysvětluje na DVD z roku 1992 své techniky hry. Jak rozvíjet melodiku sólové hry, jak dosáhnout expresivního zvuku, speed picking, využití co nejlepší "ekonomiky" pohybu rukou, jak stavět silné riffy, jak používat slapping, hammer-ons, pull-offs, arpeggia, pentatoniky a chord suspension k originálním sólům, jak efektně používat vytahování a skluzy. Anglicky, délka 53 minut, booklet s tabulaturami uvnitř.

550 Kč Na objednávku
     
  Marty Friedman: Exotic Metal Guitar DVD
 

Kytarista kapely Megadeth a jeho v reedici vydané DVD. Exotické stupnice, liché takty, teorie, výstavba sóla, cvičení na pravou i levou ruku, japonsky znějící stupnice, exotická stupnice s půltonovými bendy, hraní mimo rytmus, myšlení "za sólem" atd. Anglicky, délka 52 minut, booklet s tabulaturami.

380 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Danny Gatton 2 - Strictly Rhythm Guitar DVD
 

Naučte se od mistra country kytary hru doprovodů. Organ-style comping, rockabilly and country power chords, "dead thumb" constant bass a mnoho dalšího. Anglicky, booklet s notami a tabulaturou přiložen, délka 73 minut.

370 Kč Na objednávku
     
  Big Twang - Techniques, Rhythm and Soloing for Nashville-Style Guitar 2DVD
 

Naučte se hrát ve stylu Albert Lee, Danny Gatton, Johnny Hiland, Ray Flacke, Brent Mason, Scotty Anderson, Red Volkaert, James Burton, Jimmy Bryant. Hybrid picking, chicken picking, rychlé pull-offs a hammer-ons, práce s dvojzvuky, imitace pedal steel, zakončení, skluzy, pluck 'n cluck, staccato a legato efekty, jak tvořit dobře znějící sólo, synkopace, vibrato a další triky z "twang stylu". Autor: Joe Dalton. Anglicky, délka 2 hodiny a 13 minut, tisknutelný booklet s notami a tabulaturou.

899 Kč Na objednávku
     
  Metal Guitar: Modern, Speed and Shred - Intermediate DVD
 

Marc Rizzo z kapely Soulfly vysvětluje metalové techniky. Stupnice pokrývající celý hmatník, power chords, speed picking, tapping, Marc's personal bending technique, riffy, jak získat metalový sound. Anglicky, booklet 28 stran, délka 60 minut.

499 Kč Na objednávku
     
  Metal Guitar: Modern, Speed and Shred - Advanced DVD
 

Marc Rizzo z kapely Soulfly vysvětluje metalové techniky pro pokročilejší hráče. Jeho styl kombinuje prvky hard rocku, flamenca, jazzu i klasiky. Alternativní ladění, legátové techniky, harmonická mollová stupnice, pokročilý tapping, trill riffs, sweep arpeggios, synkopované metalové rytmy, sedm modů durové stupnice. Anglicky, booklet 28 stran, délka 60 minut.

499 Kč Na objednávku
     
  Guitar Play-Along: Pink Floyd - Dark Side Of The Moon DVD
 

Instruktor vás naučí na kytaru 7 písní Pink Floyd: Any Colour You Like, Brain Damage, Breathe, Eclipse, Money, Time, Us and Them. Navíc si vše můžete zahrát s kapelou. Anglicky, délka: 1 hodina a 55 minut, noty s tabulaturou běží (jak bývá zvykem) dole na obrazovce.

390 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Legendary Guitar of James Burton DVD
 

James Burton hrál např. s Elvis Presley, John Denver, Emmylou Harris, Jerry Lee Lewis, Ricky Nelson, Everly Brothers. Na tomto DVD vysvětluje vibrato, hra trsátko+prsty, vytahování strun, konstrukce sóla, slides steel effects, chicken' pickin', a další techniky. Anglicky, booklet uvnitř, 60 minut.

370 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Johnny Hiland - Bluegrass Guitar DVD
 

Rapid-fore flatpicking techniques, special bluegrass runs, hammer-ons and pull-offs, slides, rhythm strums, bluegrass fills, a další techniky. Uvidíte také akustický jam s Arlen Roth a Mac Wilson. Anglicky, booklet, 53 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Johnny Hiland - Chicken Pickin' Guitar DVD
 

Nešvilská hvězda, Johnny Hiland, vás naučí svůj přístup k sólové country kytaře: chicken pickin, dvojzvuky, pedal steel licks, hybrid picking (trsátko+prsty), banjo rolls a další. Zahraje také s Arlen Roth, Bill Holloman a Shannon Ford. Anglicky, obsahuje i booklet s notami a tabulaturou, 60 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Effortless Guitar - Jazz Soloing Techniques DVD
 

Studiový kytarista z Los Angeles Richard Smith ukazuje oktávový styl hry ve stylu Wes Montgomery, George Benson, Joe Pass, Pat Metheny. Naučíte se základy použití oktáv po celém hmatníku, hra trsátkem nebo palec+prsty, sólování v akordové souvislosti, bluesové licky, stupnice a chromatické riffy, expresivní melodie, tremolo, skluzy. Použitelné v jazzu, blues, popu i rocku. Anglicky.

740 Kč Na objednávku
     
  Paul Gilbert: Silence Followed By A Deafening Roar DVD
 

Rockový kytarista Paul Gilbert zde vysvětluje všechny skladby ze stejnojmenného alba. Navíc je zde sekce věnovaná arpeggiím, technice úhozů, frázování a legátům. Také je zde starší vystoupení, komletní backing tracks a stáhnutelné noty s tabulaturou. Anglicky, 107 minut.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Michael Schenker - The Solos DVD+CD
 

Instruktor Danny Gill vás naučí notu za notou famózní sóla rockového kytaristy kapel UFO a Scorpions: Armed And Ready, Feels Like A Good Thing, Only You Can Rock Me, Rock Bottom, Too Hot To Handle. Na přiloženém CD jsou navíc jam tracky v pomalém i rychlém tempu pro vaši hru. Anglicky, noty s tabulaturou běží dole na obrazovce.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Randy Rhoads - The Solos DVD+CD
 

Instruktor Danny Gill vysvětluje podrobně skvělá sóla rockové legendy Randy Rhoadse: Crazy Train, Flying High Again, Goodbye To Romance, Mr Crowley, Over The Mountain. Přiložené CD obsahuje navíc jam tracky, doprovody pro vaši hru. Anglicky.

890 Kč Na objednávku
     
  Tom Kolb: Melodic Lead Guitar DVD
 

Ostřílený kytarový instruktor Tom Kolb vám rozšíří sólový rejstřík: rockování v Mixolydickém modu, použití tercií a sext v sólech, arpeggia, “the railroad track” – nejjednodušší stupnice světa, molové a durové mody, Lydický mod: durová alternativa, sólování v durové stupnici pro rockery, triad substitutions, dvojzvuky v pentatonice, killer guitar tone, přizdobování s prázdnými strunami. Anglicky, 2 hodiny.

599 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Queen 2DVD
 

Michael Casswell vysvětluje kytarové party Briana Maye, jeho pozoruhodné sólové melodie i harmonie v písních: Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love, Hammer To Fall, Now I'm Here, Tie Your Mother Down. Anglicky, přes tři hodiny.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Guitar Techniques - Zakk Wylde DVD
 

Instruktor Jamie Humphries vás naučí podrobně techniky Zakka Wyldea, jako rocková sóla, doprovodné riffy, pentatonikové sekvence, nahvízdnuté flažolety, vibrato, hybrid picking, a mnoho dalšího. Obsahuje také jam-along doprovody pro vaši hru. Anglicky, 2 hodiny, noty a tabulatura běží jako obvykle dole na obrazovce.

890 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Mick Taylor - Rock, Blues & Slide Guitar DVD
 

Mick Taylor hrál s John Mayall, Rolling Stones, Bob Dylan. V tomto DVD vás naučí: vytahování v blues, vibráto, slide v normálním i otevřeném ladění, country vytahování, a další sólové techniky. Vystupuje zde také s Arlen Rothem. Anglicky, booklet, 56 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Danny Gatton - Telemaster DVD
 

Známý country kytarista vysvětluje: volume and tone control usage for pedal steel effects, B3 organ effects, Jazz chord and mode juxtapositions and substitutions, new blues progressions, Jazz/Country styles and pick-and-finger independence, banjo-style 'rolls', Scotty Moore and Cliff Gallup styles, Rockabilly and echo effects, Les Paul style trills and harmonies, Wes Montgomery and Kenny Burrell styles, slide guitar and right-hand damping. Anglicky, booklet s notami a tabulaturou, délka 85 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Iron Maiden 2. 2DVD
 

Instruktor Andy James vás krok za krokem pordobně provede kytarovými party pěti písní metalové superlegendy: Aces High, Fear Of The Dark, Moonchild, Seventh Son Of A Seventh Son, Two Minutes To Midnight. Anglicky, přes 3 hodiny.

890 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn to Play Jeff Beck 2DVD
 

Instruktor Mike Casswell vás naučí notu za notou 5 instrumentálek rockového mistra Jeff Becka: Big Block, Brush With The Blues, Cause We've Ended As Lovers, Two Rivers, Where Were You. Anglicky, přes 3 hodiny.

899 Kč Na objednávku
     
  Buddy Guy: Hot Licks - Teaching The Blues DVD
 

Legendární Buddy Guy vysvětluje svoje elektrické Chicago Blues techniky. Co se všechno naučil od Jimmy Reed, T-Bone Walker a Lightin' Hopkins. Licky, devítkové akordy, country blues fingerpicking, dvojzvukové licky, turnarounds a další. Navíc uvidíte jeho jammování s Junior Wells a Arlen Roth. Noty a tabulatura běží jako obvykle dole na obrazovce. Anglicky, 73 minut, booklet také přiložen.

380 Kč Na objednávku
     
  Johnny Winter: Legendary Licks - Slide Guitar DVD
 

Podívejte se jak Johnny Winter, slavný rock'n'rollovo-bluesový kytarista, hraje sám své nejlepší slide licky na elektrickou kytaru i tradiční "national". Poté je instruktor Al Eck rozebírá a ukazuje pomalu. Ve stylu: Bob Dylan's “Highway 61 Revisited,” Elmore James, Delta Blues, Slow Blues, Walking Blues. Anglicky, 2 hodiny.

890 Kč Na objednávku
     
  Tony Iommi DVD
 

Sám legendární kytarista kapely Black Sabbath, zakladatel heavy metalu, Tony Iommi vás v tomto DVD zasvětí do tajů své hry. Naučí vás nejoblíbenější riffy a sóla své kariéry: Neon Knights, N.I.B., Heaven and Hell, Children of the Sea, Voodoo, Iron Man. Anglicky, 33 minut, booklet s notami a tabulaturou přiložen. 

450 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Rick Parfitt’s Rhythm Method CD + 2DVD
 

Kytarista legendární rock'n'rollové kapely Status Quo vás sám osobně naučí své doprovodné riffy, které kapelu proslavily. Kromě prohlídky dvou DVD můžete navíc jamovat s přiloženým CD. Obsahuje navíc rozhovory a procházku Rickovými kytarami. Písně: Caroline, Hold You Back, Rain, The Mystery Song, Whatever You Want. Anglicky. Ke každému objednanému kusu získáte navíc hudební CD - druhé album Status Quo "Spare Parts" z roku 1969 se 17 písněmi.

999 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Jam With... Ozzy Osbourne CD + 2DVD
 

Na dvou DVD vás Danny Gill naučí krok za krokem 7 pecek Ozzyho Osbourna a jeho kytaristů Zakk Wylde, Jake E. Lee, Randy Rhoads. S přiloženým CD si pak můžete vše vyzkoušet zahrát. Bark At The Moon, Crazy Train, Flying High Again, Miracle Man, Mr Crowley, No More Tears, Over The Mountain. Anglicky.

990 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Ultimate Guitar Techniques - Tremelo Bar Techniques DVD
 

Naučte se kouzlit s vibrační pákou: divoké ohýbání tónů, bomba, Jeff Beck styl s flažolety, techniky vibráta, napodobení slide kytary, a mnoho dalšího. Autor Michael Casswell spolupracoval např. s Brian May, Cozy Powell, Ronan Keating. Anglicky.

740 Kč Na objednávku
     
  Steve Vai: Live At The Astoria London 2DVD
 

Steve Vai, Billy Sheehan, Tony MacAlpine, Virgil Donati, Dave Weiner! Hvězdná muzikantská sestava v explozivní show jednoho z nejlepších rockových kytaristů současnosti. 21 skladeb, kterým nebudete schopni uvěřit! Bonusy: dokument ze zákulisí, rozhovory, biografie, diskografie, zvuková zkouška, rozhovory. Délka: 4 hodiny.

480 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Iron Maiden DVD
 

Kytarový instruktor Danny Gill vás naučí krok za krokem doprovodnou i sólovou kytaru 5 pecek Iron Maiden: Can I Play With Madness, Number Of The Beast, Run To The Hills, The Trooper, Wasted Years. Anglicky, 2 hodiny.

890 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play AC/DC DVD
 

Stuart Bull vás krok za krokem naučí 5 základních kamenů AC/DC: Back In Black, Hell Ain't A Bad Place To Be, Highway To Hell, Let There Be Rock, Whole Lotta Rosie. Anglicky, 2 a 1/2 hodiny.

880 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Megadeth 2DVD
 

Kytarový instruktor Andy James vás naučí podrobně krok za krokem: Symphony Of Destruction, Holy Wars... The Punishment Due, 99 Ways To Die, Hangar 18, and Train Of Consequences. Anglicky, přes 3 hodiny.

899 Kč Na objednávku
     
  Best Of Stevie Ray Vaughan DVD
 

Naučte se krok za krokem 8 písní legendárního elektrického bluesmana S.R.Vaughana: Ain't Gone 'n' Give Up On Love, Couldn't Stand the Weather, Crossfire, The House is Rockin', Empty Arms, Riviera Paradise, Scuttle Buttin', Steng's Swang. Uvádí Greg Koch. Anglicky.

499 Kč Na objednávku
     
  Stevie Ray Vaughan's Greatest Hits: Guitar Signature Licks DVD
 

Naučte se krok za krokem 8 písní legendárního elektrického bluesmana S.R.Vaughana: Honey Bee, Lenny, Love Struck Baby, Pride and Joy, Rude Mood, Say What, The Sky is Crying, Tightrope. S kapelou vše vysvětluje Greg Koch, přispěvatel časopisu Guitar One a firemní hráč Fenderu. Anglicky.

499 Kč Na objednávku
     
  Robben Ford: Art of Blues Rhythm DVD
 

Záznam "komorní" kliniky Robbena Forda, kterou uspořádal pro vybraný počet několika studentů. Předvádí desítky bluesových doprovodů se sobě vlastním feelingem. Přimíchává občas jazzové akordy, ukazuje koncepty na svých skladbách a rytmech. Také odpovídá na otázky studentů o dvojzvucích, jeho kytarách, nahrávání a vybavení. Anglicky, 1 hodina 26 minut, tisknutelný PDF booklet 39 stran.

880 Kč Na objednávku
     
  50 Metal Killer Licks DVD
 

Danny Gill (žák Joe Satrianiho), vás naučí 50 skvělých sólových kousků ve stylu Yngwie Malmsteen, Kirk Hammett, Zakk Wylde atd. Použití technik vytahování, arpeggií, tappingu, rychlých běhů a podobně. Anglicky.

740 Kč Na objednávku
     
  Scott Henderson: Jazz-Rock Mastery DVD
 

Obsahuje dříve vydané díly Jazz Fusion Improvisation a Melodic Phrasing. Improvizace, jak sólovat v durové stupnici, pentatonice, melodické mollové, zmenšené, celotónové s moderním použitím arpeggií a triád. Melodické a rytmické frázování, jak tvořit fusion sóla, atd. Scott Henderson je mistrem jazz-rockové kytary a kromě vlastní kapely Tribal Tech hrál např. s Chick Corea, Joe Zawinul, Jean-Luc Ponty, Jeff Berlin. Anglicky, 2 hodiny a 15 minut, tisknutelný booklet v PDF.

899 Kč Na objednávku
     
  Guitar Techniques: Two Handed Tapping DVD
 

Dvojruční hra na hmatníku (tapping) patří k "vyšší škole" rockové kytary. Naučíte se základní techniky tappingu i složité víceprsté postupy. DVD obsahuje i jam tracky kapely, se kterou můžete lépe cvičit. Instruktor: Stuart Bull. Anglicky.

740 Kč Na objednávku
     
  B.B.King: Signature Guitar Licks DVD
 

Andy Aledort vás naučí licky a sóla z 8 skladeb včetně Thrill Is Gone, Rock Me Baby. 1 hodina 36 minut, anglicky.

499 Kč Na objednávku
     
  John Scofield: Jazz-Funk Guitar DVD
 

Obsahuje dříve vydané oba díly Jazz-Funk Guitar. Originální a úderný mix rocku, jazzu a funky ve své sólové i doprovodné hře můžete nyní poznat přímo od Johna Scofielda. Na skladbách Wabash, Pick Hits, Make Me, Loud Jazz, The Nag, Time Marches On, Trim, Blue Matter vše vysvětluje a hraje spolu s Dannisem Chambersem, Gary Graingerem a Jimem Beardem. (John Scofield hrál mj. např. s legendárním Milesem Davisem.) Anglicky, 140 minut, booklet. 

899 Kč Na objednávku
     
  Paul Gilbert: Get Out of My Yard DVD
 

Rockový kytarista ze skupiny Mr. Big ve svém novém instruktážním DVD vysvětluje svoji famózní hru v těchto kapitolách: Human Capo, Power of Eighth Notes, Weaving a Spell of Metal, Acid Rock for Today's Youth, A Song About Beer, Quest for the Perfect C Major Scale, Making Your Hollowbody Weep, Worldwide Funkatonic Scale, Honoring the Staccato, Safe Handling of a Pointy Guitar, My Mode is Mixolydian, Haydn Symphony No.88, Three E's for Edward (tapping), Picking Sixteenth Notes in Punk, Hammer-on and Pull-Off Techniques, Arpeggios, Vibrato in Your Ears, Alternate Pickng. Bonusy: Live Guitar Solo from Racer X Japan Tour, Live at Musician Institute (3x), Full Tank live, Paul in Hollywood Hills. Anglicky, přes 2 hodiny. (běžná cena 750Kč)

750 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Steve Vai 3. 2DVD
 

Naučte se 5 rockových pecek notu za notou: Juice, Boy from Seattle, Die to Live, The Animal, Boston Rain Melody. Vysvětlují instruktoři Andy James, Jamie Humphries. Anglicky, přes 3 hodiny.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Steve Vai 2. 2DVD
 

Naučte se krok za krokem čtyři monstrózní skladby instrumentálního kytarového génia Steve Vaie. Pomalá For the Love of God, která se změní do tappingové smršti. Shy Boy z DVD Live in London, The Attitude Song z prvního alba Flexable. A překrásná skladba Tender Surrender z CD Alien Love Secrets. Autoři Guthrie Govan a Dave Kilminster jsou sóloví kytaristé a přispěvatelé kytarových časopisů. Anglicky, přes 4 hodiny.

899 Kč Na objednávku
     
  Electric Slide Guitar DVD
 

David Hamburger, sólový muzikant a přispěvatel magazínů Guitar Player a Acoustic Guitar, vás zasvětí do techniky hry s bottleneckem na elektrickou kytaru. Hra v otevřených laděních G a E, jak docílit správného zvuku, paterny a riffy v základní poloze i výše na hmatníku, sólování a doprovodné riffy ve stylu Muddy Waters, Elmore James, Duane Allman, Ry Cooder. 60 minut, anglicky, booklet s notami a tabulaturou.

499 Kč Na objednávku
     
  Famous Rock Guitar Riffs and Solos DVD
 

Tom Kolb vás naučí 8 vyhlášených rockových pecek: Hey Joe Jimi Hendrix, You Shook Me Led Zeppelin, Crossroads Cream, Iron Man Black Sabbath, You Rally Got Me Van Halen, No Particular Place to Go Chuck Berry, Smoke on the Water Deep Purple, Crossfire Stevie Ray Vaughan. Tom Kolb má za sebou přes 6000 vystoupení a studiových spoluprací; vyučuje na GIT. Anglicky.

499 Kč Na objednávku
     
  Beginning Metal Guitar DVD
 

Metalová doprovodná kytara pro začátečníky! Power akordy, riffy, "ďábelské intervaly", tlumení, úhozové techniky, metalové akordové postupy, heavy akordy a další. Autor Nick Bowcott hraje v britské metalové kapele Grim Reaper a píše do časopisů Guitar World, Guitar School, Guitarist, Circus. Anglicky, 56 minut, tabulatura běží na obrazovce.

450 Kč Na objednávku
     
  Beginning Rock Rhythm Guitar DVD
 

Kvalitní škola zaměřená na doprovodnou rockovou kytaru: power akordy, baré akordy, tlumení strun, akordové postupy v rocku, "nahvízdnuté flažolety", vybrnkávání akordů, rockové riffy atd. Vysvětluje Troy Stetina. Anglicky, 53 minut.

499 Kč Na objednávku
     
  Guitar Kit: Iron Maiden DVD+noty+CD
 

Naučíte se 5 pecek Iron Maiden z DVD, přiložených not s tabulaturou a nakonec si vše zahrajete s kapelou na CD. Bring Your Daughter To The Slaughter, Phantom Of The Opera, Run To The Hills, Number Of The Beast, The Trooper. DVD 72 minut, anglicky, noty+tabulatura 55 stran A5 formátu.

480 Kč Na objednávku
     
  Joe Satriani: Classic Songs 2DVD
 

Instruktor Danny Gill vás naučí krok za krokem instrumentální skladby Joe Satrianiho: Big Bad Moon, Cryin', Flying in a Blue Dream, Friends, Rubina, Summer Song. Každé sólo a riff je hráno nejprve v originální rychlosti a pak je rozebráno notu po notě. Anglicky, téměř 4 hodiny.

799 Kč Na objednávku
     
  Eric Clapton: The Early Years DVD
 

Naučte se 8 písní ze slavného období s Yardbirds, John Mayall's Blues Breakers, Cream, Blind Faith, Derek and the Dominos. Naučíte se: All Your Love, Bell Bottom Blues, Can't Find My Way Home, Crossroads, I Ain't Got You, Layla, Sunshine Of Your Love, White Room. Anglicky, 63 minut.

499 Kč Na objednávku
     
  Eric Clapton: The Solo Years DVD
 

Naučíte se riffy, licky a sóla ze solové kariéry Erica Claptona. Písně: After Midnight, Cocaine, Crosscut Saw, Forever Man, Lay Down Sally, Pretending, Running On Faith, Wonderful Tonight. Speciální sekce o technice a možnost jamování s kapelou. (vystupuje instruktor GIT, ne Clapton osobně). Anglicky, 73 minut.

499 Kč Na objednávku
     
  Joe Satriani: Legendary Licks 2DVD
 

Máte možnost se naučit 6 instrumentálních rockových skladeb jednoho z nejuznávanějších kytaristů: Always With Me, Always With You, Midnight, Satch Boogie, Surfing With The Alien, The Crush Of Love, The Extremist. V detailních analýzách se naučíte whammy-bar dive bombs ze Surfin' With The Alien, osmiprstý tapping z Midnight, nebo krásné baladické sólování z Always With Me. Vysvětlění zvuku a efektů je zde také. (vystupuje instruktor GIT, ne Joe Satriani osobně). Anglicky, 3:40 hodiny.

999 Kč Na objednávku
     
  John Petrucci: Rock Discipline DVD
 

Kytarista progresivní rockové kapely Dream Theater učí cvičení, strečink prstů, rychlost a přesnost, chromatická cvičení, hra s dynamikou, jak spojovat "stupnicové fragmenty" do sól, arpeggia, přeskakování strun, legáta, jak obohatit power akordy o zajímavé intervaly, etudy a ukázky. DVD bonusy: zvuková zkouška Dream Theater, krabičky a kytary, záznam z G3 Tour (Vai, Satriani) a další. Booklet s notami a tabulaturou, 2 hodiny, anglicky.

1 650 Kč Na objednávku
     
  Legendary Guitar Licks: Metallica 1988-1997 DVD
 

Instruktážní DVD pro kytaristy, kteří mají rádi kapelu Metallica. Naučíte se riffy a sóla ze skladeb: One, Shortest Straw, Enter Sandman, Sad But True, Unforgiven, Nothing Else Matters, Hero of the Day, Fuel. Na DVD jsou také doprovodné nahrávky pro vaši hru, a zpomalená sóla. anglicky. Provází Dough Boduch. Anglicky.

740 Kč Na objednávku
     
  Fender Presents: Getting Started on Electric Guitar DVD
 

Keith Wyatt vás provede 50 interaktivními lekcemi rocku a blues. Ladění, základní akordy a stupnice, noty, rytmické techniky, sólové techniky, živé nahrávky kapely pro vaši hru, 3-D hmatník, tlumení, trsátkové techniky, vytahování, vibráto, používání zesilovačů a efektů, ošetřování kytary. Anglicky, 3 hodiny a 22 minut.

850 Kč Na objednávku
     
  50 Licks Rock Style DVD
 

Tom Kolb vysvětluje licky ve stylu Page, Clapton, Beck, Ch.Berry, Satriani, B.Gibbons, D.Navarro, S.R.Vaughan, Keith Richards. Skluzy, vibráto, vytahování, oktávy, flažolety, páka, dvojzvuky, sekvence, arpeggia. Jak použít licky na akordy a další. 61 min, anglicky, booklet s notami a tabulaturou.

380 Kč Na objednávku
     
  50 Licks Jazz Style DVD
 

Licky swing, bossa nova, samba, funky fusion, bluesy shuffles. II-V-I progrese, turnaround licks, chromatic bebop lines, licky nad alterovanými akordy atd. 64 minut, anglicky, booklet s notami a tabulaturou.

380 Kč Na objednávku
     
  Playing in the Style of the Fender Stratocaster Greats DVD
 

Jméno typu kytary Fender Stratocaster je známo díky svému originálnímu zvuku a také kytaristům, kteří ho proslavili svým uměním: Stevie Ray Vaughan svými bluesovými peckami, David Gilmour krásným tónem a melodickými sóly, Dick Dale tremolem, Eric Clapton vytahováním, Jeff Beck kouzly s vibrapákou, Eric Johnson unikátním vedením akordů a co teprve Hendrix... Tímto vším vás provede Tom Kolb, instruktor na Musicians Institutu a autor 40 instruktážních videí. 55 minut, anglicky, booklet s notami a tabulaturou.

499 Kč Na objednávku
     
  Joe Pass: Blue Side of Jazz DVD
 

Mistr melodické jazzové hry vás naučí své blues jazzové techniky. Bebop blues, nové akordové postupy, jazz chord substitutions, speciální úvody a zakončení skladeb, pedal tones, doprovody, vedení melodie, tvorba melodie z doprovodných akordů, jazz/blues improvizace. Pass hrál např. s Ellou Fitzgerald, Oscar Peterson, Duke Ellington. Noty s tabulaturou běží na obrazovce, booklet, anglicky, 60 minut.

370 Kč Na objednávku
     
  Paul Gilbert: Intense Rock DVD
 

Paul Gilbert vysvětluje své techniky hry: sequence, alternate picking, sweep picking, string skipping, frázování v sóle, dynamika a další. Bonusy: vystoupení Y.Malmsteena, dvě lekce se Stevem Morsem a Johnem Petruccim. Anglicky, 2 hodiny, tisknutelný PDF booklet.

899 Kč Na objednávku
     
  Paul Gilbert: Terrifying Guitar Trip DVD
 

Rockový kytarista kapely Mr. Big vysvětluje své techniky. Bonus: záběry kapely z koncertu i ze studia. 75 minut, anglicky, tisknutelný booklet.

899 Kč Na objednávku
     
  Yngwie Malmsteen DVD
 

Věhlasný kytarista kombinující neoklasiku s metalem vás naučí svou bleskovou techniku arpeggií, stupnicové běhy, licky a klasické fráze. Předvede také ukázky z vlastních skladeb. Bonusy: bonus lekce, vystoupení Steve Morse, tisknutelné noty s tabulaturou v PDF. Anglicky, 45 minut.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Steve Vai DVD
 

Jeden z nejlepších rockových kytaristů světa je znám svou sólovou instrumentální tvorbou stejně jako hostováním u Franka Zappy nebo hraním s David Lee Rothem. V tomto DVD se naučíte právě 4 skladby z alba Eat 'Em And Smile D.Lee Rotha: Big Trouble, Going Crazy, Ladies Nite In Buffalo, Yankee Rose. Anglicky, 2 hodiny.

750 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Van Halen 2DVD
 

Naučte se rockové pecky s proslulým tappingem a dalšími efekty: Hot for Teacher, Panama, Unchained, Eruption, Aint' talkin' 'bout Love. Anglicky, 2 hodiny.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Gary Moore DVD
 

Naučte se 5 písní G.Moora notu po notě. Navíc si pak vše zahrajete s kapelou na CD. Still got the Blues, The Loner, Empty Rooms, Out in the Fields, Walking by Myself. Anglicky.

880 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Deep Purple DVD
 

Smoke On the Water, Higway Star, Burn, Black Night, Lazy. Anglicky, přes 2 hodiny.

880 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn to play Led Zeppelin 2DVD
 

Naučíte se Stairway to Heaven, RocknRoll, Black Dog, Immigrant Song, Heartbreaker. Anglicky.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn to play Pink Floyd 2DVD
 

Instruktor vás naučtí notu za notou slavné písně Pink Floyd: Another Brick In The Wall, Comfortably Numb, Money, Shine On You Crazy Diamond, Wish You Were Here. Anglicky.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Guns 'N' Roses 2DVD
 

Danny Gill vás naučí krok za krome skladby: Don't Cry, November Rain, Paradise City, Sweet Child O' Mine, Welcome To The Jungle. Anglicky.

899 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Jimi Hendrix DVD
 

Kytarový instruktor Danny Gill vás naučí krok za krokem Hendrixovy největší pecky: Hey Joe, Little Wing, Purple Haze, The Wind Cries Mary, Voodoo Child (Slight Return). Anglicky.

899 Kč Na objednávku
     
  Blues Rock Guitar Soloing (Mat Gurman) DVD
 

Jak sólovat, jak frázovat aby sólo znělo zajímavě, jak získat dobrý bluesrockový zvuk. Sólování ve stylu S.R.Vaughana, Hendrixe, Santany, Keitha Richardse, Billy Gibbonse, Claptona a Robbena Forda. 50 minut, anglicky.

380 Kč Na objednávku
     
  50 Licks Country Style DVD
 

Naučte se 50 sólových frází v moderním country stylu s využitím pedal steel licks, flažoletů, vytahování, triád, chromatických pasáží, arpegií, dvojzvuků, prázdných strun, kaskádové licky, bluegrassové licky. Anglicky, 63 minut, booklet s notami a tabulaturou.

380 Kč Na objednávku
     

nahoru na úplný začátek stránky

Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD