Foukací harmonika - noty, školy

Dodací doba je u titulů na skladě 2-5 dnů, u titulů na objednávku 3 týdny.

  Harmonica Play-Along: Blues Rock +CD
 

Naučte se 8 známých bluesrockových písní pro sólovou harmoniku včetně původních sól a vyhrávek: Big Ten Inch Record [Aerosmith], On The Road Again [Canned Heat], Roadhouse Blues [Doors], Rollin' And Tumblin' [Eric Clapton], Train Kept A-rollin' [Yardbirds], Train, Train [Blackfoot], Waitin' For The Bus [ZZ Top], You Shook Me [Led Zeppelin]. Na přiloženém CD jsou jak celé nahrávky, tak pouze nahrávky kapely, se kterou můžete hrát. Kniha A4, 64 stran, noty a harmoniková tabulatura, texty písní, akordové značky.

389 Kč Na objednávku
     
  Harmonica Play-Along: Country Hits +CD
 

Zahrajte si 8 známých country hitů pro sólovou harmoniku: Ain't Goin' Down (Garth Brooks), Drive (Alan Jackson), Getcha Some (Toby Keith), Here's A Quarter (Travis Tritt), Honkytonk U (Toby Keith), One More Last Chance (Vince Gill), Put Yourself In My Shoes (Clint Black), Turn It Loose (The Judds). CD obsahuje jak verzi kapela s harmonikou, tak i kapelu bez harmoniky. Kniha A4, noty, tabulatura, akordové značky, texty, 72 stran.

450 Kč Na objednávku
     
  Harmonica Play-Along: Chicago Blues +CD
 

Zahrajte si 8 známých bluesových skladeb pro sólovou harmoniku: Got My Mo Jo Working (Muddy Waters), Hard Hearted Woman (Big Walter Horton), Help Me (Sonny Boy Williamson II), I Ain't Got You (Jimmy Reed), Juke (Little Walter), Messin' With The Kid (Junior Wells), One More Heartache (Paul Butterfield), Walking by Myself (Jimmy Rogers). CD obsahuje jak verzi kapela s harmonikou, tak i kapelu bez harmoniky. Kniha A4, noty, tabulatura, akordové značky, texty, 56 stran.

330 Kč Na objednávku
     
  Harmonica Play-Along: Country Classics +CD
 

Poslechněte si z CD jak má harmonika ve známých country písních znít a pak ji podle not hrajte s kapelou na CD. Kromě not obsahuje i číselný zápis (vyhrávky, dvojzvuky, sóla atd.). Blue Bayou [Roy Orbison], Don't Tell Me Your Troubles [Don Gibson], He Stopped Loving Her Today [George Jones], Honky Tonk Blues [Charley Pride], If You've Got The Money (I've Got The Time) [Willie Nelson], Orange Blossom Special [Johnny Cash], The Only Daddy That Will Walk The Line [Waylon Jennings], Whiskey River [Willie Nelson]. Kniha A4, noty, 56 stran.

450 Kč Na objednávku
     
  Harmonica Play-Along: Folk/Rock +CD
 

Poslechněte si z CD jak má harmonika v těchle folkrockových písních znít a pak ji podle not hrajte do backing tracks na CD. Bob Dylan: Blowin' in the Wind, Donovan: Catch the Wind, The Lovin Spoonful: Daydream, Barry McGuire: Eve of Destruction, Kris Kristofferson: Me and Bobby McGee, Bob Dylan: Mr. Tambourine Man, Woody Guthrie: Pastures of Plenty. Noty, 48 stran.

330 Kč Na objednávku
     
  Junior Wells: Blues Harmonica DVD
 

Junior Wells (1934-1998) hrál např. s Muddy Waters, Buddy Guy, James Brown, Rolling Stones. V tomto DVD vás osobně naučí cross harp techniku, změnu tónin, bending, cupping, oktávy, vibráto a další. Anglicky, délka 50 minut.

495 Kč Na objednávku
     
  Blues Harmonica Accompaniment Playing +CD
 

Jak hrát harmoniku v doprovodech. Vyhrávky mezi zpěv, hra pod zpěvem, horn playing (vertically, horizontally), repetitivní hra, organ padding, hooks, basové linky, intra a zakončení, breaks, stop time, atd. Vše i s konrétními tipy k poslechu písní slavných bluesových harmonikářů. Na CD je 54 ukázek s kapelou. Autor. David Barrett. Noty, anglicky, 46 stran.

549 Kč Na objednávku
     
  Improvising Blues Harmonica +CD
 

Naučte se improvizovat na harmoniku. Jaké licky se hodí na určité části dvanáctitaktového blues, stavění frází, opakování, různé formy blues, sequence, z čeho se skládají riffy, licky, melodie a fráze, mody, arpeggia, hra se zpěvem - vyhrávky a mnoho dalšího. To vše s odkazy na konkrétní písně např. Albert Collins, Little Walter, John Lee Hooker, James Cotton. Na CD je 90 ukázek a 3 celé sólové skladby. Určeno pro pokročilejší hráče. Autoři: David Barrett & John Garcia. Noty, anglicky, 80 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Sourcebook Of Little Walter/Big Walter Licks For Blues Harmonica +CD
 

Prozkoumejte bluesové licky, techniky a sóla Little Walter Jacobs (1930-1968) a Big Walter Horton (1918-1981). Obsahuje i historické fotky, popis mikrofonů a věcí týkajících se zvuku apod. Obsahuje číselné zápisy místo not. Anglicky, 128 stran.

550 Kč Na objednávku
     
  Steve Baker: Blues Harmonica Playalong 1. +CD
 

11 bluesových skladeb se sólem v notách, tipy a licky k improvizaci. Na CD jsou pak celé verze i pouze kapela bez harmoniky. Obsahuje také přehled stupnic, jak improvizovat nad akordy, tabulku akordů pro C harmoniku. Noty, anglicky, 73 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Harmonica Power!: Norton Buffalo's Bag Of Tricks 1. DVD
 

Norton Buffalo hraje se Steve Miller Bandem, ale podílel se na 100 albech např. Bonnie Raitt, Doobie Brothers, Johny Cash, David Grisman. Teď vás naučí: dýchání, tonguing, hra melodie a akordů, vytahování, vbiráto, techniky pro blues, RnB, rock. Jak improvizovat na písně jako The Yellow Rose of Texas nebo Las Maňanitas. Pokročilejší techniky: chord blocking, octave and harmony playing. Jak udržovat harmoniku naladěnou a po dlouhá léta v pořádku. Anglicky, 90 minut, booklet s notami přiložen.

750 Kč Na objednávku
     
  Harmonica Power!: Norton Buffalo's Bag Of Tricks 2. DVD
 

Vytahování tónů, využití oktáv, doprovodné techniky, kombinace dechu a rukou k tvorbě vibráta, elektrické bluesové styly, práce s mikrofonem a zesilovačem, použití reverbu a tvorba tónu, shuffle, boogie-woogie walk, dvojzvuky, "tongue teaser", trilek atd. Anglicky, 80 minut, booklet.

750 Kč Na objednávku
     
  Blues Harmonica Collection
 

41 bluesových skladeb a písní jak je nahráli: Little Walter, Sonny Boy Williamson, Jimmy Reed, Howlin' Wolf, Elmor James with John Brim, James Dalton with John Brim, Lester Davenport, Jimmie Rodgers. Noty + číselné diagramy (a šipky), texty, 143 stran.

690 Kč Na objednávku
     
  New Directions For Harmonic - Expanding Your Technique DVD
 

Virtuoz Howard Levy vás naučí hrát chromaticky na diatonickou harmoniku, vytahování, overblows, overdraws, jazzové skladby Autumn Leaves, Sweet Georgia Brown, Rhythm Changes. Skladby předvádí s pianistou Warrenem Bernhardtem. Teorie, cvičení, zlepšování hry atd. Levy je znám zejména z kapely Bély Flecka Flecktones. Anglicky, 90 minut, přiložen booklet s notami a diagramy.

750 Kč Na objednávku
     
  The Ins And Outs Of Rhythm Harp DVD
 

Peter "Madcat" Ruth je zkušený hráč na foukačku, držitel Grammy a má na svém kontě spolupráci na 50 albech, včetně např. Dave Brubeck. Podtitul DVD zní "perkusivní techniky pro bluesové hráče". Naučí vás dynamickou a rytmickou hru, perkusivní zvuky, train sounds, John Lee Hooker style, Sonny Terry's "hoots and hollers", tongue rolls, hand wah-wah, artikulované perkusivní zvuky, atd. Anglicky, 60 minut, booklet přiložen.

760 Kč Na objednávku
     
  The Harp Styles Of Bob Dylan
 

Průvodce harmonikovou hrou Boba Dylana vysvětlující jeho styl na 12 písních: All Along The Watchtower, Baby, Blowin' In The Wind, Dark Eyes, Don't Think Twice It's Alright, I Shall Be Released, I Want You, I'll Be Your Baby Tonight, I'm In The Mood For You, Just Like A Woman, Rainy Day Women #12 & 35, Simple Twist Of Fate, What Was It You Wanted. Noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

460 Kč Na objednávku
     
  Cross Harp Songbook - Bluesify Your Melody +CD
 

90 známých folkových a bluesových písní pro sólovou harmoniku. Obsahuje texty, číselnou tabulaturu pro harmoniku, kytarové akordy a rady ke hře. Na CD jsou nahrané na C diatonickou harmoniku. Např.: Frankie and Johnnie, John Henry, Peggy O, Cripple Creek, House of the Rising Sun, Banks of the Ohio (Baez), Rolling and A' Tamblin', Old MacDonald Had a Farm, Scarborough Fair, Summertime, Wabash Cannonball, Yellow Rose of Texas, Red River Valley, Amazing Grace, Jingle Bells, Silent Night. Autor: Jon Gindick. Anglicky, 116 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Rock 'N' Blues Harmonica +CD
 

Jakou harmoniku vybrat, jak hrát akordy, tonguing, vibrato, artikulace, tongue-blocking, hra v různých tóninách, jak doprovázet, blues and rock riffs, sólová hra, ohýbání tónu, práce rukou na zvuku, slant harp, oktávy, mikrofon a zesilovač, doporučená diskografie s tóninami pro harmoniky. Přiložené CD má délku 74 minut. Zápis ukázek a písní není v notách, ale pomocí číselné tabulatury. Anglicky, kniha, 226 stran.

549 Kč Na skladě
     
  Sonny Terry Licks for Blues Harmonica +CD
 

Naučte se 70 licků a sól legendárního hráče na foukací harmoniku. Obsahuje vysvětlení technik, fotky, 2 bonus skladby, velkou Terryho diskografii s uvedením tónin jednotlivých skladeb a jak laděné harmoniky v nich použil. Znakově-tabulaturové zápisy místo not, anglicky, 47 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Toots Thielemans: The Jazz Masterclass Series DVD
 

Jazzový harmonikový veterán Toots Thielemans na DVD: vystoupení (40 minut), rozhovor o hře (48 min), vystoupení studentů a komentář T.T., rozhovor s Gary Giddins. Celkový čas 2 hodiny a 19 minut, anglicky.

480 Kč Na objednávku
     
  Paul Butterfield Teaches Blues Harmonica +CD
 

Rozvíjení jednoduché melodie, vytahování tónu, tongue-choking, tongue-blocking, bluesové melodie, příklady hry Sonny Boy Williamson, Little Walter, Junior Parker, trilek, oktávy, tremolo, doprovodná hra, několik celých skladeb/sól. Paul Butterfield se proslavil se svou kapelou The Butterfield Blues Band, která doprovázela např. také Dylanovo první "elektrické" vystoupení na Newport Folk Festivalu. Noty, anglicky, 52 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Country foukací harmonika +CD
 

Česká škola hry na harmoniku Tomáše Linky. Historie a druhy harmonik, základy hry, sólová hra, country doprovod, přepisy známých skladeb vč. Oranžového expresu, údržba nástroje. Ukázky na CD. Kniha A4, noty, tabulatura, 51 stran.

289 Kč Na skladě
     
  Learn To Play The Blues Guitar (And Harmonica) Of John Hammond DVD
 

12 vlastních bluesových písní vysvětluje John Hammond pro kytaru a foukací harmoniku zároveň. Naučíte se jak zakomponovat harmonikové vyhrávky do kytarové hry a další techniky. John Hammond je nositelem ceny Grammy, spolupracoval např. s Muddy Waters, Willie Dixon, John Lee Hooker, Howlin' Wold. Anglicky, 1 hodina a 50 minut. (běžná cena 750Kč)

249 Kč Na skladě
     
  Harmonica - Ultimate Beginner Xpress DVD
 

Harmonika - instruktážní DVD pro začátečníky na foukací harmoniku. Názorně uvidíte a naučíte se držení harmoniky, jak správně foukat a dýchat, typy harmonik, jak hrát melodie, durovou stupnici, akordy, arpeggia, artikulace, speciální zvuky jako "vlak", ruční vibráto, shakes atd. Dále dvojzvuky, cross harp, 12ti taktové blues. Autor David Hart hrál např. s Keb Mo, Bill Evans, Julio Iglesias a dalšími. 60 minut, anglicky, tisknutelný PDF booklet.

340 Kč Na objednávku
     
  Play Harmonica in One Hour DVD
 

Naučíte se správné držení harmoniky, jak hrát melodie, jak používat akordy, jak hrát folk, country a blues. Znalost not není potřeba, vše uvidíte názorně. Autor Bobby Joe Holman. 60 minut, anglicky.

590 Kč Na objednávku
     
  Step One: Play Harmonica +CD
 

Ideální škola pro začátečníky na foukací harmoniku ve stylech folk, blues, rock. Dozvíte se jak si vybrat ten správný nástroj, základy hry i pár pokročilejších technik. Noty, anglicky, 32 stran.

290 Kč Na objednávku
     
  Don Baker: Beginning Blues Harp +CD
 

Kompletní škola hry na foukací harmoniku pro začátečníky v blues. Držení, dech, noty, sólování, bluesové riffy, cross playing, vytahování tónu, wah-wah efekt z dlaní a mnoho ukázek (samozřejmě i na přiloženém CD). Noty, anglicky, 62 stran.

489 Kč Na objednávku
     Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD