Baskytara a kontrabas - noty, školy, DVD

Novinky:

  Victor Wooten Bass Workshop +video online
 

Nová škola fenomenálního baskytaristy Victor Wooten. Kromě této knihy získáte přístup ke 4 hodinám online videí Victora Wootena k této knize. Podtitul zní: The Language of Music and How to Speak It. Na 96 stranách najdete mnoho ukázek, technik, cvičení a skladeb od Victora Wootena, doprovázené jeho radami a návody. Kniha A4, 96 stran, noty, tabulatura, anglicky.

970 Kč Na objednávku
     
  Jimi Hendrix Bass Tab Collection
 

Jimi Hendrix noty pro baskytaru. Výběr nejznámějších písní Jimi Hendrixe pro baskytaru: All Along The Watchtower, Bold As Love, Castles Made Of Sand, Changes, Crosstown Traffic, Ezy Ryder, Fire, Foxey Lady, Freedom, Gypsy Eyes, Hey Joe, I Don't Live Today, If Six Was Nine, Izabella, Little Miss Lover. Kniha A4, 216 stran, noty, tabulatura, texty.

699 Kč Na objednávku
     
  Baskytara v rocku a metalu +CD
 

Marek Haruštiak z kapely Krucipüsk v této škole pro čtyřstrunnou a pětistrunnou baskytaru vysvětluje: tipy na výběr vhodné baskytary a aparátu, správná technika levé a pravé ruky (prstová technika, galloping), cvičení pro rychlost a přesnost hry, praktické aplikace stupnic, sekvence a riffy, perkusivní tóny - tlumení, punkový přístup - výměna poloh, různé druhy ladění v tvrdých stylech. 56 energických groovů na přiloženém CD, bubny natáčeli Miloš Meier a Vojta Douda. Všechny jsou i v notách a na CD jsou ve verzích basa+bicí i pouze bicí - pro vaši hru. (běžná cena v obchodech je 299Kč) Kniha A4, noty, tabulatury, 76 stran. Ukázky se zobrazí po kliknutí na název.

279 Kč Na skladě
     


Baskytara, kontrabas - noty na skladě:

Dodací doba 2-5 dní.

  Jazz Bass on Top
 

50 jazzových standardů pro kontrabas nebo baskytaru včetně akordových značek, doporučených prstokladů. Pro seznam skladeb rozklikněte název. Autor Andy McKee je členem kapel Mingus Big Band, Elvin Jones, Michel Petrucciani, Chet Baker. Kniha A4, noty bez tabulatury, 52 stran.

380 Kč Na skladě
     
  Baskytarové techniky 1. DVD
 

Richard Scheufler vysvětluje slapovou techniku: klasický slap, cvičení, jak usadit pravou ruku na strunách, technika levé ruky, intervaly a jejich propojení s prstoklady v praxi. Délka 49 minut, booklet 24 stran (pouze noty bez tabulatury).

199 Kč Na skladě
     
  Baskytarové techniky 2. DVD
 

Richard Scheufler vysvětluje základní i pokročilá cvičení slapu, praktické ukázky slapu, atd. Délka 57 minut, booklet 24 stran (pouze noty bez tabulatury).

199 Kč Na skladě
     
  Klíč k improvizaci na basovou kytaru
 

Spojování různých druhů akordů (septakordy, sled dominant, chromatické sledy...), "bas na čtyři", melodické tóny (průtah, průchod, střídavý tón, anticipace, ostinátní bas), figurální bas, kráčející bas, slap, pentatoniky, modální stupnice, zmenšená stupnice, celotónová stupnice, dim. Autor: Vladimír Hora. Noty bez tabulatury, 70 stran.

295 Kč Na skladě
     
  Vladimír Hora: Basová kytara 3. - improvizace
 

Improvizace doprovodu podle akordových značek, cvičení s použitím melodických tónů, jedno a vícetakotové figury, breaky, Karel Velebý: Naše kočka, improvizace chorusů, pentatonika, modální stupnice, harmonická, zmenšená, celotónová stupnice, tvoření melodie, cvičení na chromatiku, kadence. Noty bez tabulatury, 95 stran.

149 Kč Na skladě
     
  Vladimír Hora: Basová kytara 4. - funky
 

Cvičení pro úder palcem, trhaná technika, úhozová technika, odtrhová technika, kombinace úhozové a odtrhové techniky, dušené tóny, funky cvičení, hra prsty, tvoření funky doprovodu podle akordových značek. Česky, noty bez tabulatury, 27 stran.

89 Kč Na skladě
     
  The Lost Art Of Country Bass +CD
 

Country kontrabas a baskytara. Cvičení, dobrý zvuk, vybavení, nahrávání, balady, waltz, rock-country, bluegrass, doporučené nahrávky. Styly hráčů: Allen Williams (Buck Owens), Lefty Frizzell, Ray Price, Cedric Rainwater (Hank Williams), Bob Moore (Patsy Cline, Presley, Jerry Lee Lewis), Glenn Worf (David Ball), Heather Myles, Rick Shea, Leland Sklar. Autor: Noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

379 Kč Na skladě
     
  Kontrabas a baskytara v country, bluegrassu, jazzu +CD
 

Škola hry na kontrabas i baskytaru v těchto žánrech. Naučíte se country a bluegrass od základů hry až po sóla a "pleskanou basu". Škola je věnována jak začátečníkům, tak pokročilejším hudebníkům. Ladění, základy basování, stupnice, přechody, 3/4 takt, mollové tóniny, úloha v kapele, kráčející bas, sóla, figury podle akordů, jazzový doprovod a 16 písní (Panenka, Hudsonský šífy, Waterloo, Cripple Creek, My Romance...). Autoři: Jiří Macek hraje s Paběrky Marko Čermáka a Vít Fiala hrál s H.Hegerovou, E.Pilarovou, J.Koubkovou atd. Přiložené CD s ukázkami a cvičeními. Noty, tabulatura, 82 stran.

289 Kč Na skladě
     
  Aleš Duša: Bass Time 2.
 

Baskytara sólová, stupnice a technické rozklady, vzory, licky, atd. Noty, 46 stran.

99 Kč Na skladě
     
  Martin Štec: Bass Master Grooves +CD
 

22 cvičení, ukázek a krátkých skladbiček v notách a tabulatuře. Všechny jsou i na CD spolu s bicími pro cvičení. Noty, tabulatura, 21 stran.

139 Kč Na skladě
     
  Richard Scheufler: Slap & Funky DVD
 

Česká kreativní škola hry na basovou kytaru. Výběr a seřízení nástroje, ladění, rytmická dělení, tlumení strun, prstoklady, souhra pravé a levé ruky, dynamika a frázování, slap a perkuse, výraz, paradiddly, paternové figury. 42 minut, booklet.

199 Kč Na skladě
     
  Hip Hop Bass +CD
 

101 hip-hopových linek (East Coast, West Coast, Down South i s vysvětlením stylů). Dejte vaší basové hře novou šťávu. J. des Pres spolupracoval např. s V. Colaiutou, Billy Sheehanem, Steve Lukaterem, Alex Acunou. Noty, tabulatura, 36 stran.

279 Kč Na skladě
     


Baskytara a kontrabas - noty na objednávku:

Dodací doba 3 týdny.

  Jaco Pastorius Bass Method +audio online
 

Škola hry na baskytaru sestavená z pozůstalosti skutečných Jacových lekcí, poznámek a zápisů od jeho žáků. Obsahuje také originální naskenovaný zápis přímo z jeho sešitů. Stupnice, akordy, cvičení, analýzy skladeb atd. Obsahuje také skladby a cvičení: Chromatic Fantasy, Come On Come Over, Continuum, Donna Lee, Havona, I Can Dig it Baby, Kuru, Liberty City, Okonkole Y Trompa, Opus Pocus, Portrait of Tracy, Teen Town, (Used to Be a) Cha Cha. Kniha A4, 80 stran, anglicky, noty, tabulatura. Ukázky jsou pak dostupné online ve formátu MP3.

459 Kč Na objednávku
     
  Jazz Bass Book +CD
 

Jazzové basové techniky na mnoha ukázkách konkrétních basistů z historie i součanosti kontrabasu; včetně jejich profilů a analýz jejich technik. Obsahuje mnoho ukázek i celých skladeb pro basu včetně akordových značek. Early New Orleans bassists, John Kirby, Basie bassists, Benny Goodman and swing bassists, Oscar Pettiford, Ray Brown, Charles Mingus, Ron Carter, Gary Peacock, Dave Holland, Rufus Reid a mnoho dalších. Část o technice obsahuje mj. hraní podle akordových značek, formy, II-V progression, melodic walking bass lines, adding rhythmic interest, bebop scales, altered dominants, arpeggio cvičení, atd. CD obsahuje 45 nahraných skladeb. Autor: John Goldsby. Kniha A4, 228 stran, anglicky, noty bez tabulatury.

640 Kč Na objednávku
     
  Barry Bales: Solid Foundation to Acoustic Bass DVD
 

Držitel několika Grammy, basista od Alison Kraus & Union Station (který hraje ve filmové hudbě např. Walk The Line, O Brother Whrere Are Thou) vysvětluje hru na kontrabas v bluegrassu a country. Walking bass, perkusivní "ghost notes", technika levé a pravé ruky, rozvíjení zajímavosti a dynamiky basové linky ve třech verzích skladby Fireball Mail. Dále hraje a rozebírá 8 písní: Banks of the Ohio, Kentucky Waltz, Wayfaring Stranger, Groundhog, Rebecca, East Tennessee Blues, Blackberry Blossom, Everytime You Say Goodbye. Při hře mu asistují Adam Steffey mandolína, Jim Mills banjo, Kenny Smith kytara. Anglicky, 2 hodiny a 20 minut, booklet s notami přiložen.

740 Kč Na objednávku
     
  Hot Licks: Stu Hamm - Deeper Inside The Bass DVD
 

Stuart Hamm je znám spoluprací se Steve Vaiem, Joe Satrianim, Frankem Gambale. Zde ukazuje cvičení, open-note arpeggios, harmonic scales and chords, false and pinched harmonics (flažolety), skluzy s flažolety, popping dvou not zároveň, raking techniky, flamenco techniky a navíc 4 své skladby: Sexually Active, Terminal Beach, Count Zero, Lone Star plus The Star Spangled Banner. Anglicky, 60 minut, booklet s tabulaturou.

370 Kč Na objednávku
     
  Progressive Rock Bass +CD
 

Baskytarové techniky ve stylu King Crimson, Rush, Dream Theater, Marillion, Jaco Pastorius, Pink Floyd, Primus apod. Cvičení, rockové základy teorie, hra s trsátkem, liché takty (3/4, 5/4, 7/4, 5/8, 7/8, 9/8), slapping, hra akordů, použití modů. Vhodné hlavně pro začátečníky. Noty, tabulatura, anglicky, 77 stran, na CD je 67 ukázek (i s kapelou).

570 Kč Na objednávku
     
  The Way They Play - R&B Bass Masters +CD
 

Ed Friedland analyzuje techniky hry: Bootsy Collins (James Brown), Chuck Rainey (Aretha Franklin, Steely Dan), Jerry Jemmott (King Curtis, Aretha Franklin), Tommy Cogbill, George Porter (Meters), Duck Dunn (Blues Brothers, Otis Reding), Ronnie Baker, James Jamerson (Stevie Wonder, Marvin Gaye, Supremes...), Willie Weeks (Bobby Womack, John Scofield), David Hood (Etta James, Paul Simon). U každého je profil, vybavení, analýza techniky, diskografie, 4-5 několikataktových ukázek i s partem bicích - všechny jsou nahrané i na CD. Noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Larry Graham: Funk Bass Attack DVD
 

Legendární Larry Graham vás naučí jak funguje basa ve funky a RnB spolu s bubeníkem Sly And The Family Stone's a "hamondistou" Graham Central Station's. Anglicky, 62 minut.

699 Kč Na objednávku
     
  Funk Guitar & Bass - Know the Players, Play the Music +CD
 

První polovina knihy je průvodcem po funkových kapelách (James Brown, Sly and Family Stone, P-Funk, Tower of Power, Larry Graham, Stevie Wonder, Kool and The Gang, Earth, Wind and Fire, Prince, Primus, Red Hot Chili Peppers a další), obsahuje i raritní fotky. Druhá část uvádí 98 ukázek. 50 ukázek pro kytaru (Jimmy Nolen od Jamese Browna, New Orleans and The Meters, Nile Rodgers, Prince atd). 40 ukázek pro basu (James Jamerson, James Brown, Larry Graham, Meters, P-Funk, Prince, Red Hot Chili Peppers,...) a nakonec je zde 10 groovů pro kytaru i s basou. Vše i na CD. Noty, tabulatura, anglicky, 150 stran.

650 Kč Na objednávku
     
  100 Rock & Roll Workouts for Bass +CD
 

100 dvou až čtyřtaktových doprovodných linek pro baskytaru v rock'n'rollu. Všechny jsou nahrané i na CD. Noty, tabulatura, 64 stran formátu A5.

229 Kč Na objednávku
     
  A Bass Player's Guide To Jamming +CD
 

Průvodce jammováním pro basisty. Jak funguje bluegrassový rytmus, jak hrají rytmicky ostatní nástroje v bluegrassové kapele, metoda "1-5", jak se vyznat v nejčastějších akordech, jamovací etiketa. V publikaci je 9 skladeb s texty a akordovými značkami, a na CD jsou pak nahrané jak s basou, tak bez basy - pouze kapela pro vaši hru. John Henry, Hot Corn Cold Corn, Roll in My Sweet Baby's Arms, Nine Pound Hammer, Two Little Boys, Columbus Stockade Blues, Down the Road, Little Maggie, John Hardy. Anglicky, 28 stran.

420 Kč Na objednávku
     
  Best of Marcus Miller
 

23 energií nabitých instrumentálek fenomenálního baskytaristy Marcuse Millera: 3 Deuces, Big Time, Blast, Boomerang, Bruce Lee, Could It Be You, Ethiopia, Forevermore, Funny, La Villette, Lonnie's Lament, Maputo, Mountain Dance, Nikki's Groove, Panther, Power, Rampage, Rio Funk, Run For Cover, Scoop, Strum, Tutu, What Is Hip. Kniha A4, noty, tabulatura, 255 stran.

750 Kč Na objednávku
     
  Hal Leonard Bass Method: Bass Licks +CD
 

Obsahuje přes 200 různých dvoutaktových licků v pentatonice, durové, mollové, chromatické, sedmičkové a s použitím prázdných strun. Každý základní lick je rozvíjen ve čtvrťových notách, osminových, shufflovém rytmu, šestnáctinových notách a swingové variantě. Noty, tabulatura, 48 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Bass Blueprints +CD
 

Tvorba basových linek podle akordových značek. Struktura akordů, triády, oktávy, septakordy, složitější akordy v jazzu, dim, zvětšené a zmenšené 5 11 13, inverze, přidávání chromatiky do basových doprovodů, kombinace přidaných diatonických a chromatických průchodných tónů do linek, přehled arpeggí. Na CD je nahráno všech 85 ukázek. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Rock Bass for Beginner DVD
 

Rockovou baskytaru pro úplné začátečníky vysvětluje Chris McCarvill: stupnice, ladění basy, oktávy, tlumení, základy rocku a blues, držení rytmu. Navíc si zahrajete s doprovodnou kapelou. Anglicky, obsahuje i booklet s notami a tabulaturou 20 stran.

640 Kč Na objednávku
     
  Iron Maiden: Bass Anthology
 

20 klasických pecek - baskytarové party Steve Harrise: Aces High, Blood Brothers, Brighter Than A Thousand Suns, Can I Play With Madness, Fear Of The Dark, For The Greater Good Of God, Innocent Exile, Iron Maiden, Killers, No More Lies, No Prayer For The Dying, Run To The Hills, Running Free, The Clansman, The Evil That Men Do, The Number Of The Beast, The Phantom Of The Opera, The Trooper, The Wicker Man, Wrathchild. Kniha A4, noty, tabulatura, 200 stran.

870 Kč Na objednávku
     
  Bass Secrets
 

48 basových lekcí z časopisu Guitar od: Billy Sheehan, Stu Hamm, Tony Franklin, Randy Coven. Right hand soloing, piano technique, hand positions, broken chords, fingerpicking, different rhythms for creating bass lines, tricks, up and down the neck, tapping into the modes, using open strings, chords, sliding harmonics, learn these songs... fast, getting (fret)less out of your bass, harmonics, playing behind the beat, atd. Noty, tabulatura, anglicky, 77 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Beginning Bluegrass Bass DVD
 

Škola pro začínající bluegrassové kontrabasisty: držení basy, prstoklady, základní figury, stupnice a akordové postupy, bass runs, arpeggios, chromatic runs, walking bass lines. Vše vysvětleno na klasických skladbách s kytarou a banjem (I'll Never Shed Another Tear, Fireball Mail, Blue Railroad Train). Autor Mark Schatz spolupracoval např. s Tony Rice, Béla Fleck, Jerry Douglas, John Hartford, Emmylou Harris. Anglicky, 75 minut.

850 Kč Na objednávku
     
  World Beat Grooves For Bass +CD
 

18 stylů z celého světa vysvětlených na 18 skladbách. Na přiloženém CD jsu nahrány s celou kapelou. Baiao, Bossa Nova, Calypso, Guaguanco, Highlife, Mambo, Maracatu, Merengue, Nanigo, Partido Alto, Reggae, Rumba, Salsa, Samba, Ska, Tango, Tumbao, Zydeco. Doporučená diskografie. Noty, tabulatura, anglicky, 40 stran.

450 Kč Na objednávku
     
  Christmas Songs For Bass
 

24 vánočních melodií pro čtyřstrunnou baskytaru vč. Jingle Bells, Silent Night, Deck the Hall, Good King Wenceslaus, We Three Kings of Orient Are, We Wish You a Merry Christmas. Noty, tabulatura, 48 stran.

280 Kč Na objednávku
     
  Lick Library: Learn To Play Funk Basslines - Top 20 DVD
 

Naučte se 20 klasických funkových linek: Abc [The Jackson 5] Brick House [The Commodores], Car Wash [Rose Royce], Come On Come Over [Jaco Pastorius], Forget Me Nots [Patrice Rushen], Good Times [Chic], Hit Me With Your Rhythm Stick [Drury, Ian And The Blockheads], I Got You (I Feel Good) [Brown, James], I Wish [Stevie Wonder], Pick Up The Pieces [Average White Band], Run For Cover [Marcus Miller], School Days [Stanley Clarke], September [Earth, Wind And Fire], Stomp! [Brothers Johnson], The Fez [Steely Dan], The Ghetto Pt.1 [Donny Hathaway], The Sun Goes Down (Living It Up) [Level 42], Theme (Shaft) [Isaac Hayes], To Young To Die [Jamiroquai], We Are Family [Sister Sledge]. DVD v angličtině.

880 Kč Na objednávku
     
  Reggae Bass +CD
 

Kompletní průvodce reggae basou s mnoha ukázkami ve stylu: early ska, rock steady, roots reggae, dub, modern ska, dance hall atd. Noty, tabulatura, anglicky, 32 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Victor Wooten: Groove Workshop 2DVD
 

Victor Wooten spolu s 6 basovými studenty vysvětluje: je možné, aby špatná nota zněla dobře?, co je potřeba k šlapajícímu groovu, jak využít artikulaci, jste si vědomi vaší techniky?, jste schopni nejlepšího emočního spojení s posluchači?, dynamika a vliv na posluchače, nejlepší cvičení na zlepšení rytmu, jak může tón roztančit posluchače, jak může vaše představivost zlepšit vaše frázování, proč je ticho tak důležité ve hře, proč je důležité naslouchání, atd. Bonusy: sóla a duety s A. Wellingtonem. Anglicky, 5 hodin a 40 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Fingerstyle Funk Bass Lines +CD
 

Prstová technika, tlumení, hra s využitím oktáv, hra s využitím tercie - kvinty - septimy, přechody mezi akordy, variace, tóny ze stupnic a chromatika ve hře, více synkopovaných rytmů, několik lichých taktů, atd. Přiložené CD obsahuje 68 ukázek a 8 skladeb jak kapela+basa, tak i pouze kapela. Autor Joe Santerre spolupracoval např. s John Petrucci, Steve Morse, Tom Coster, Jon Finn a mezi jeho basové žáky patřili John Myung (Dream Theater), Chris Chaney (Alanis Morrisette), Tom Hamilton (Aerosmith), Bryan Beller (Mike Keneally, Steve Vai). Noty, tabulatura, anglicky, 46 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Learn To Play Funk Bass 1. DVD
 

Naučte se základy funkové basy. Jak držet a naladit basu, techniky levé a pravé ruky, slap, popping, thump, pluck, groove, timing, oktávy. Autor Freekbass spolupracoval např. s Bootsy Collinsem. Anglicky, obsahuje i booklet s notami a tabulaturou.

740 Kč Na objednávku
     
  Learn To Play Funk Bass 2. DVD
 

Naučte se kombinovat funk a bluesové stupnice, groovy s příklepy a funky variace pravé ruky. Dorian thump mute groove, double thump, ghost note percussive technique, multiple position scales, atd. Anglicky, booklet.

740 Kč Na objednávku
     
  Bass Play-Along: Blues +CD
 

Naučte se basu v 8 známých bluesových písních a pak je hrejte s kapelou na CD: All Your Love (I Miss Loving) [Otis Rush], Born Under A Bad Sign [Albert King], I'm Tore Down [Clapton], I'm Your Hoochie Coochie Man [Muddy Waters], Killing Floor [Howlin' Wolf], Pride And Joy [S.R.Vaughan], Sweet Home Chicago [Robert Johnson], The Thrill Is Gone [B.B.King]. Noty, tabulatura, 56 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Afro-Cuban Slap Bass Lines +CD
 

Naučíte se slapovou techniku hry na populárních rytmech: cha cha cha, son montuno, songo, timba, afro-cuban 6/8, latin jazz, latin jazz in 7. CD obsahuje verzi kapely s basaou i bez (play-along). Autor Oscar Stagnaro .com má na kontě několik Grammy, je instruktorem na Berklee a vystupoval např. s David Sanchez, Bob Mintzer, Giovanni Hidalgo. Noty, tabulatura, anglicky, 56 stran.

680 Kč Na objednávku
     
  Jack Bruce: The Cream of Cream DVD
 

Legendární rockový basista a zpěvák kapely Cream vás spolu s Gary Moorem a Gary Husbandem provede svojí technikou hry na písních Cream: White Room, I Feel Free, N.S.U., Sleepy Time Time, Politician, Sunshine of Your Love. Uvidíte také jeho improvizaci na téma White Room, techniku pravé ruky vč. Indian veena technique, použití pedal-tónů a jeho způsob melodické hry. Anglicky, 61 minut.

799 Kč Na objednávku
     
  Chords for Bass +CD
 

Kompletní průvodce k porozumění a používání akordů na baskytaře. Desítky příkladů a přibližně 20 skladbiček vč. Jingle Bells, Lullaby, Óda na radost, When the Saints Go Marching In, Greensleeves, Amazing Grace. Použití dvojzvuků, triády, zmenšené a zvětšené alterace, vybrnkávání, latinské rytmy, septakordy, jazz-blues, rock, funkrock, metal, grunge, funk, jazz, bossa nova, rock'n'roll. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

399 Kč Na objednávku
     
  Bass Play-along: Funk +CD
 

Zahrajte si 8 oblíbených písní různých kapel daného stylu s kapelou na CD! Funk obsahuje: James Brown Sex Machine, Red Hot Chili Peppers Higher Ground a dále The Meeters, Commodores, Foxy, Chic, Average White Band, Rick James. Noty, tabulatura, 63 stran, anglicky.

380 Kč Na objednávku
     
  Doug Wimbish: New Dimensions For Bass DVD
 

Wimbish se proslavil z kapel Jungle Funk, Living Colour. Dozvíte se od něj, jak konstruovat basové linky pro většinu stylů vč. Hip-Hop, Rock, Funk, Jazz, jeho oblíbený "flamenco slap" a false harmonics, jeho osobní cvičení, jak používat efekty k napodobení zvuku jiných nástrojů (kytara, klávesy, bicí, DJ scratching) a další. Anglicky, 60 minut, booklet. 

740 Kč Na objednávku
     
  Slap Bass: The Ultimate Guide DVD
 

Ed Friedland, redaktor Bass Player Magazinu, vytvořil instruktážní DVD zaměřené na slapovou techniku. Mnoho rytmů a kombinací, popping, slapping, dead notes, integrace levé ruky, hra s rytmerem, pomalé ukázky, tipy ke zvuku. Booklet s notami a tabulaturou, anglicky.

499 Kč Na objednávku
     
  Slap Bass Program - Alexis Sklarevski DVD
 

Průvodce slapem obsahuje tlumení, perkusivní triky, funk vamps, machine gun triplets, dvojité a trojité úhozy, tapping, flamenco styl úhozů, dvojzvukové riffy, stupnice, frázování a mnoho dalšího. "...tolik kvalitních informací, že i pokročilejší basisté budou měsíce zdokonalovat techniku levé i pravé ruky. Bravo!" ...Guitar Player Magazine. Ukázka na videoprogressions.com. Sklarevski je instruktorem na BIT, California. Booklet možno vytisknout, anglicky, 83 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Funk Bass +CD
 

Od základních slapping a popping figur až k těm těžším, využívajícím legáta. Obsahuje kromě hromady figur i komentáře, kapitolu věnovanou vybavení a efektům a obsáhlou doporučenou diskografii basáků. "Neviděl jsem lepší knihu, z které by se dal naučit tento styl. Doporučuji Funk Bass všem slaperům a těm, co se jimi chtějí stát. To nemůžete promarnit!" ...John Patitucci. Kniha A4, 96 stran, anglicky, noty, tabulatura.

530 Kč Na objednávku
     
  Berklee Practice Method: Bass +CD
 

To co doposud žádná škola neučila: úloha v kapele, stavba skladeb, improvizace, naslouchání spoluhráčům, melodie, cvičení. To vše na ukázkových skladbách rock, hard rock, blues, blues swing, funk, popfunk, bossa nova, "stop time". Na CD kapela pro vaše cvičení. "Zdaleka nejinformativnější kniha jakou jsem kdy viděl." ...Christian McBride, "Nejlepší způsob jak zlepšit vaši hru je hrát skutečné skladby s dobrými muzikanty. Tato kniha s "CD kapelou" to umožňuje. ...Richard Johnston (editor Bass Player Magazine). Noty, u 90% ukázek i tabulatura, anglicky, 150 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Bass Tab White Pages
 

"Bílé stránky" nejznámějších písní pro basu. 200 skladeb vč. American Woman-L.Kravitz, Hey Joe-Hendrix, Mr.Big, Cream, Metallica, Heart, Rolling Stones, RATM, S.R.Vaughan, Beatles, Osbourne, Kiss, Presley, Aerosmith, Nazareth, Black Crowes, F.King, Red Hot Ch.P., Who, Collins, Black Sabbath, Primus, Police, Alice In Chains, Santana, Yes, Allman Brothers, J.Winter, A.Cooper, Oasis, D.Bowie, Dire Straits, System of a Down, Limp Bizkit, Extreme, Led Zeppelin, Birdland-Weather Report, Pearl Jam, Lynyrd Skynyrd, ZZ top atd. Noty, tabulatura, texty, 1000 stran.

950 Kč Na objednávku
     
  Flea: Adventures In Spontaneous Jamming And Techiques DVD
 

Díky tomuto DVD můžete pozorovat jak basák Red Hot Chili Peppers spolu s bubeníkem Chad Smithem improvizují, jak se Flea odvazuje, groovuje a sóluje. Dále hovoří o svém stylu, zvuku, přístupu a předvádí své techniky. Anglicky.

499 Kč Na objednávku
     
  Absolute Beginners: Bass Guitar DVD
 

DVD pro úplné začátečníky na baskytaru. Vybírání basy, ladění, hra prstem a trsátkem, jak číst noty a tabulaturu, základní stupnice a arpeggia, hra prvních basových linek i s kapelou na DVD. Anglicky, 59 minut, booklet.

530 Kč Na objednávku
     
  Rock Bass +CD
 

Obsahuje 99 linek a celých skladeb ve stylu rockových kapel 60' až 90' let i s radami k technice a vybavení, doporučené diskografie a dalšího. Na CD jsou všechny ukázky i s kapelou. "Líbí se mi způsob, jak Rock Bass pokrývá historický vývoj rocku. Názorné a dobře hratelné linky v této knize mohou inspirovat hráče všech úrovní a pomohou rozvinout rozvíjející se zásobárnu licků." ...David Ellefson, basista Megadeth. Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 92 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Latin Bass +CD
 

Pokud vás lákají afrokubánské a brazilské styly, nebo chcete jenom vaši muziku opepřit trochu latinským drivem, tak volte tuto publikaci. 11 skladeb v 11 stylech i s doporučením nahrávek k poslechu. Noty, tabulatura, anglicky, 32 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Blues Bass +CD
 

Autor úspěšných a oblíbených titulů Funk Bass, Funk/fusion Bass a Rock Bass Jon Liebman napsal kompletní obsáhlou školu zaměřenou na blues, shuffle a boogie. Naučíte se mnoho bluesových forem, linek a riffů, které zpestří Vaši hru. Obsáhlá sekce k sólování s mnoha ukázkami. Texas blues, New Orleans blues, West Coast blues, Chicago blues, boogie, rock'n'roll, funk blues, turnarounds, tags, doporučená diskografie. Noty, tabulatura, anglicky, 80 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Best Of Victor Wooten
 

Victor Wooten je pravděpodobně nejuznávanější baskytarista na světě. V těchto notách můžete poznat podrobně jeho neuvěřitelný styl hry plný tappingu, flažoletů a dvojzvuků v sólových instrumentálkách: Amazing Grace, Blu-Bop, Cherokee, Classical Thump, Heaven is Where, More Love, Norwegian Wood, Sex in a Pan, A Show of Hands, Sinister Minister, Sometimes I Laugh, Stomping Grounds, The Vision, You Can't Hold No Groove. Kniha A4, noty, tabulatura, 120 stran.

699 Kč Na objednávku
     
  Jaco Pastorius: Modern Electric Bass DVD
 

Legendární basista, člen Weather Report, vysvětluje techniky levé i pravé ruky, harmonie, stupnice, arpeggia, hraje a analyzuje Portrait of Tracy, několik sól, duet s Jerry Jemotem a 20-minutové vystoupení s Johnem Scofieldem a Kenwoodem Dennardem. DVD bonusy: pohled na život J.P., jeho vybavení, předmluva John Patitucci, videotipy. Anglicky, 90 minut.

999 Kč Na objednávku
     
  Arpeggios For Bass (Musicians Institute)
 

Publikace shrnující oblas arpeggií neboli rozložených akordů, které se používají jak v sólové tak v doprovodné hře. Obsahuje triády, septakordy a další akordy, paterny a diagramy arpeggií pro 4-strunnou baskytaru. Noty, tabulatura, anglicky, 88 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Dictionary of Bass Grooves +CD
 

Ucelená encyklopedie 34 stylů pro basu, ve které najdete pro každý styl jak typickou skladbu, tak také stručnou historii každého stylu, typický tón a harmonie, typický basista. Styly: 8 rock/popových (hard rock, southern rock, progressive rock, alternative, punk, 60'rock, disco), 3 metalové, 5 bluesových, 4 jazzové, 10 latin, 2 funk, 2 country. Nepostradatelná publikace pro všestranné hráče. Noty, tabulatura, anglicky, 72 stran.

380 Kč Na objednávku
     
  Funk Fusion Bass +CD
 

Jak ovládnout dvouprstou techniku? První polovina obsahuje cvičení, arpeggia, variace, přeskakování strun a druhá přes 80 linek s legáty i chromatikou. 7 stran se věnuje sólovým ukázkám. "V této knize je mnoho dobrých informací." ...V. Wooten. "Funk Fusion Bass je poučná a osvěžující kniha." ...Verdine White. Noty, tabulatura, anglicky, 96 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Ron Carter: Building Jazz Bass Lines +CD
 

Kontrabasistům je určena tato škola od žijící legendy Rona Cartera, který vysvětluje krok za krokem jak tvořit v jazzu basové linky. Vztah akord-melodie, vamps, vyhrávky, substituce, blues, cvičení. Veškeré ukázky jsou také na CD včetně několika jamovacích tracků pro vaši hru. Carter hrál např. s Thelonious Monk, Miles Davis, Wayne Shorter, Herbie Hancock. Noty, 48 stran, anglicky.

530 Kč Na objednávku
     
  Jaco Pastorius: Bass Signature Licks +CD
 

Řada Signature Licks představuje 15 skladeb fenomenálního baskytaristy včetně sól a hudebního rozboru: Come On, Come Over, Continuum, Donna Lee, Kuru1, Portrait of Tracy, Bright Size Life, Birdland, Pallandium, Teen Town, Talk To Me, God Must Be a Boogie Man, Night Passage, Port of Entry, Rockin‘ in Rhythm, Liberty City. Na CD je basa nahraná v levém kanále sterea, takže ho můžete zatlumit a hrát s kapelou vy sami. Pastorius hrál s Weather Report a je v "Galerii největších" časopisu Guitar Player. Noty, tabulatura, 56 stran, anglicky.

680 Kč Na objednávku
     
  70's Funk and Disco Bass +CD
 

101 basových linek z nejplodnější doby funku a počátku stylu disco, který se dnes v retro podobách opět propašovává do současné hudby. 32 stran, noty, tabulatura.

380 Kč Na objednávku
     
  Ray Brown's Bass Method. Essential Scales, Patterns and Exercises
 

Legendární Ray Brown dává lekce na kontrabas. Vysvětluje stupnice, doprovodné a sólové paterny, bluesové linky a běhy, arpeggia, blues, zmenšené a další akordy a mnoho cvičení. Brown hrál s Dizzy Gillespie nebo Oscar Peterson. Noty, anglicky, 136 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Gary Peacock: Acoustic Bass DVD
 

Podtitul tohoto DVD pro kontrabasisty je Musicianship and Improvisational Techniques. Správné držení basy, jak hrát relaxovaně bez námahy, tvorba linky ve vztahu k harmoni, jak rozumět skladbě pomocí mentální mapy harmonické struktury, jak poznat pohyb základních tónů oproti melodii, analýza All the Things You Are, Stella by Starlight, Rhythm Changes a další. Peacock hrál např. s Miles Davis, Bill Evans, Barney Kessel, Don Ellis, Ralph Towner, Keith Jarrett + Jack DeJohnette. Anglicky, 75 minut, booklet.

850 Kč Na objednávku
     
  Jazz Bass +CD
 

Souhra s bubeníkem, jazzové formy, walking bass, chromatika, two feel, 3/4 takt, latina, swing, balady, jak sólovat, intra a zakončení a 7 celých skladeb. Na CD je basa v levém kanále, po zatlumení hrajete s kapelou. Noty bez tabulatury, anglicky, 70 stran.

490 Kč Na objednávku
     
  Building Walking Bass Lines +CD
 

Vše o kráčejícím basu. Jak číst noty, tvorba akordů, kráčející bas v blues, využití chromatiky, stupnicové postupy, rhythm changes, mody, arpeggia, II-V-I progression, 20 nahrávek k vaší improvizaci. "Ed Friedland mi pomohl rozšířit můj styl během produkování alba Pump. Doporučuji tuto knihu všem, kteří chtějí dokráčet co nejdál." ... Tom Hamilton (Aerosmith). Noty bez tabulatury, anglicky, 64 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Play Bass With ... +CD
 

Linkin Park, Limp Bizkit, System of a Down, P.O.D., Papa Roach, Marilyn Manson. 6 songů, které můžete hrát i s kapelou na CD. Noty, tabulatura, 48 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  John Patitucci: Bass Artists Transcriptions
 

Kompozice proslulého baskytaristy: Avenue 'D', Backwoods, Bertha's Bop, Change Of Season, Growing, On The Corner, Our Family, Peace And Quiet Time, Scophile, Searching, Finding, Spaceships, They Heard It Twice, 'trane, Vaya Con Dios, Wind Sprint. Noty, 64 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Red Hot Chili Peppers: Blood Sugar Sex Magik - Bass
 

Všech 17 písní funkrockové kapely pro basovou kytaru aneb Flea se utrhl z řetězu. Noty, tabulatura, texty, 63 stran.

570 Kč Na objednávku
     
  Victor Wooten: Live at Bass Day 1998 DVD
 

Záznam "kliniky" jednoho z nejobdivovanějších baskytaristů poslední doby. Obsahuje Wootenovo živé velkolepé vystoupení s bicími a kytarou, rozhovor, vysvětlování jeho brilantních technik a také hra s hostem Oteil Burbridgem. 140 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Bass Improvisation +audio online +CD
 

Jak hrát nad chord changes, jak "slyšet" intervaly, hra blues, frázování, koncept akord - stupnice, využití modů, vertikální improvizace, struktura harmonie, alterace, bebop a 4 celé skladby. MP3 nahrávky mají 50 tracků i pro vaši improvizaci. Pro baskytaru i kontrabas. Určeno začátečníkům až středně pokročilým. Ed Friedland vyučuje na Berklee College of Music, psal do časopisu Bass Player a hrál např. s Larry Coryellem nebo Roben Fordem. Kniha A4, noty bez tabulatury, anglicky, 54 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Victor Wooten and Carter Beauford Making Music DVD
 

Basový virtuoz Wooten a bubeník Dave Matthews Bandu a držitel titulu "nejlepší popový bubeník 2001" od časopisu Modern Drummer nechávají nahlédnout doslova do kuchyně. Uvidíte sestřih ze 2 dnů sessionů, rozvíjení a komponování několika skladeb, diskuze aranží a nakonec i samotné nahrávání ve studiu v New Yorku. Anglicky. DVD má instruktážní bonusy navíc, 177 minut.

380 Kč Na objednávku
     
  Art of Walking Bass +audio online
 

Výuková publikace zaměřená na tzv. kráčející bas, který se využívá hlavně v jazzu, ale i v blues a ostatních žánrech. Na MP3 nahrávkách najdete 31 tracků s celou kapelou (bicí Peter Erskine), do kterých můžete hrát i vy sami. Školu lze využít i pro kontrabas. Noty, tabulatura, anglicky, 68 stran.

530 Kč Na objednávku
     
  Slap Bass Lines (Berklee Press) +CD
 

Mnoho slapových figur použitelných ve funky, rocku a jazzu ve vztahu k akordům, všechny ukázky jsou na CD s celou kapelou a také bez basy pro vaši hru. Obsahuje také autorovu instrumentálku. "Výborná metoda pro učení slapové hry. Budu ji používat se všemi svými žáky." ...Dave LaRue (Steve Morse Band). Kniha A4, noty, tabulatura, anglicky, 68 stran.

680 Kč Na objednávku
     
  Deep Purple: Greatest Hits (Transcribed Scores)
 

Deep Purple noty. Přesný přepis pro celou kapelu - kytaru, basu, bicí, zpěv a klávesy! Black Night · Child in Time · Highway Star · Lazy · Smoke on the Water · Space Truckin' · Speed King · Strange Kind of Woman · Woman from Tokyo. Noty, tabulatura, 184 stran.

739 Kč Na objednávku
     

nahoru na úplný začátek stránky

Copyright © 2002-2018 Ctirad Oráč Ackermann, Noty-video.cz: noty e-shop zpěvníky DVD